«Mobilly» nākotne Rīgā: «Rīgas satiksme» tiesu darbiem gatava

Topošā mobilo norēķinu sistēma, ko grasās izmantot „Rīgas satiksme" autostāvvietu apmaksai, varbūt arī ir līdzīga esošajai privātuzņēmuma „Mobilly" radītajai sistēmai, taču arī „Apple" radītajam „iPhone" tirgū ir daudz līdzinieku, un, ja kāds vēlas tiesāties par autortiesībām, to var darīt, intervijā Latvijas Radio pauda „Rīgas satiksmes" pārstāvis Viktors Zaķis.

Viņš norādīja, ka vēstuli klientiem par iespēju slēgt jaunus līgumus par autostāvvietu apmaksu sūtīja nevis „Rīgas satiksme”, bet gan meitas uzņēmums „Rīgas karte”, nesaskaņojot ar „Rīgas satiksmi’, un daļēji to var uzskatīt par kļūdu un atvainoties. Taču Zaķis uzsvēra, ka pašreizējais autostāvvietu mobilo norēķinu pakalpojumu sniedzējs „Mobilly” nav monopolists, neviens šim uzņēmumam šādas tiesības nav piešķīris.

„Rīgas satiksme” jau pirms pieciem gadiem sākusi izstrādāt elektronisko norēķinu sistēmu, kurai ir plašs pielietojums – gan e-taloni, gan caurlaides skolās un „mobilais maciņš”, kas arī ļauj norēķināties par autostāvvietām. „Tā ir ar iespējām bagāta un ļauj integrēt pakalpojumu norēķinus ar īsziņām un internetu, un kāpēc gan mēs to nedarītu,” pauda Zaķis. Pārmetumus, ka topošā „Rīgas kartes” norēķinu sistēma ir aizdomīgi līdzīga „Mobilly” izstrādātajai, Zaķis komentēja, salīdzinot ar situāciju viedtālruņu tirgū. „Mēs redzam tirgū „iPhone” un tam ir daudz līdzīgu produktu,” norādīja Zaķis.

Savukārt uz norādi, ka notiek arī daudzas tiesas prāvas par intelektuālo īpašumu, viņš sacīja: „Mēs dzīvojam demokrātiskajā valstī, tas iespējams arī Latvijā.”

Jau ziņots, ka autostāvvietu un citu mobilo norēķinu pakalpojumu sniedzējs „Mobilly" joprojām nav oficiāli informēts par Rīgas domes plāniem un nezina, vai nākotnē „Rīgas satiksme" slēgs ar to līgumu un ļaus „Mobilly" klientiem apmaksāt pašvaldības autostāvvietas. Uzņēmuma akcionārs norāda, ka Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) un pašvaldībai pastarpināti piederošā uzņēmuma „Rīgas karte" apgalvojumi atšķiras un skaidrības nav. Tāpat „Mobilly" gatavs tiesāties par autortiesībām, jo „Rīgas karte" pakalpojuma noformējums ir aizdomīgi līdzīgs. „Rīgas Satiksme" gan noliedz, ka plānotu pārtraukt sadarbību ar „Mobilly", bet apstiprina, ka gatavojas ar šī brīža sadarbības partneri konkurēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti