«Mobilly» nākotne Rīgā: Akcionārs sašutis un gatavs tiesāties par autortiesībām

Autostāvvietu un citu mobilo norēķinu pakalpojumu sniedzējs „Mobilly" joprojām nav oficiāli informēts par Rīgas domes plāniem un nezina, vai nākotnē „Rīgas satiksme" slēgs ar to līgumu un ļaus „Mobilly" klientiem apmaksāt pašvaldības autostāvvietas. Uzņēmuma akcionārs norāda, ka Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) un pašvaldībai pastarpināti piederošā uzņēmuma „Rīgas karte" apgalvojumiatšķiras un skaidrības nav. Tāpat „Mobilly" gatavs tiesāties par autortiesībām, jo „Rīgas karte" pakalpojuma noformējums ir aizdomīgi līdzīgs.

„Mobilly” pakalpojumus sniedzošā uzņēmuma „City Credit" īpašnieks Normunds Bergs Latvijas Radio raidījumam „Pēcpusdiena” atzina, ka līdz šim nav saņēmis oficiālo informāciju no Rīgas pašvaldības, nekomunicēja arī ar „Rīgas satiksmi” un tās akcionāra, Rīgas domes pārstāvi, mēru Ušakovu. Tikmēr „Rīgas satiksmes” meitas uzņēmums” Rīgas karte” sācis izsūtīt „Mobilly” klientiem paziņojumus, apgalvojot, ka ar „Mobilly” lauzīs līgumu par autostāvvietu apmaksāšanu, klāstīja Bergs. Turklāt, pēc viņa vārdiem, „Rīgas kartes” vadītājs Aleksandrs Brandavs klāstījis, ka pakalpojumu līgumu ar „Mobilly” lauzīs. „Tad es palieku vēl vairāk samulsis, īpašnieks saka vienu, bet pakļautībā esošais direktors saka kaut ko citu,” neizpratni pauda Bergs.

Viņš arī norādīja, ka topošā pakalpojuma sniedzēja mājas lapa un vadības sistēma ir apbrīnojami līdzīga „Mobilly” izstrādei, par ko „Mobilly” jau konsultējas ar autortiesību advokātiem un rīkosies atbilstoši situācijai.

Tikmēr transporta nozares eksperts Artūrs Caune Latvijas Radio raidījumam „Pēcpusdiena” raidījumam atzina, ka klientiem konkurence būtu laba ziņa, „bet mani mazliet uzmanīgu dara tas, ka nākamais tirgus dalībnieks būtu pašvaldība” un pašvaldības funkcijas noteiktas likumā, un iesaistīšanās komercdarbībā nav īsti pašvaldības sistēma. Caune arī pauda, ka, ienākot citam tirgus dalībniekam – pašvaldībai, situāciju sarežģīs tas, ka pašvaldībai ir citi ieņēmumi un tā var novirzīt ieņēmumus pakalpojuma attīstībai, un tad tai būs priekšrocības tieši uz nodokļu maksātāju rēķina.

„Rīgas Satiksme" gan noliedz, ka plānotu pārtraukt sadarbību ar „Mobilly", bet apstiprina, ka gatavojas ar šī brīža sadarbības partneri konkurēt. Uzņēmuma iecere jau ir izraisījusi šaubas par to, vai tas ir racionāls izlietojums dāsni dotētā pašvaldības līdzekļiem, kā arī par to, vai uzņēmums ļaunprātīgi neizmanto savu ietekmi pret konkurentiem, vēsta Latvijas Radio ziņas.

Rīgas mērs Nils Ušakovs sava tvitera kontā apstiprināja, ka līgums ar „Mobilly" netiks lauzts, tomēr pašvaldības uzņēmums veidos arī savu sistēmu. Savukārt „Rīgas satiksmes" preses sekretārs Viktors Zaķis norādīja, ka uzņēmumam jaunā sistēma būšot ekonomiski izdevīga, jo tā veidota jau uz esošu sistēmu bāzes.

Zaķis apgalvoja, ka tas neprasa jaunas, būtiskas investīcijas, jo pirms pieciem gadiem elektronisko norēķinu sistēma jau ir izveidota, un būs nepieciešamas vien kaut kādas nelielas investīcijas. Pagaidām sistēma nav pabeigta, tāpēc Zaķis konkrētas izmaksas pateikt vēl nevarēja, bet ir zināms, ka pakalpojumu uzturētājs un ieviesējs ir uzņēmums „Rīgas karte", kas to arī apmaksās

Rīgas Satiksmes iecere ir piesaistījusi arī Konkurences Padomes uzmanību, kura sola uzraudzīt, lai pašvaldības uzņēmums ļaunprātīgi neizmantotu savu dominējošo stāvokli tirgū.

Jau ziņots, ka „Mobilly" ar klientu starpniecību ir saņēmis informāciju par to, ka Rīgas pašvaldības uzņēmums „Rīgas satiksme" (RS) ar to plānojot pārtraukt sadarbību.

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti