Dienas ziņas

Slēdz nerentablos autobusu reisus laukos

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Norit akcija «Esi redzams, esi dzīvs!»

Mīts «es redzu auto – šoferis redz mani» tumšajā laikā papildina drūmo negadījumu statistiku

Ceļu satiksmes drošības direkcija un policija, kā arī autovadītāji secina – kaut arī likums nosaka obligātu atstarojošo elementu lietošanu, gājējus tumsā joprojām neredz. 

Šā gada 10 mēnešos Latvijā diennakts tumšajā laikā dažādos ceļa posmos bez gaismu atstarojošiem elementiem bojā gājuši 36, bet ievainoti 700 gājēji.

Vieglprātība vai lieka kautrība nēsāt atstarojošās vestes vai citus labi redzamus elementus joprojām papildina melno statistiku.   

Mīts - ja es redzu braucošu transportlīdzekli diennakts tumšajā laikā, tad tā vadītājs redz arī mani - atspoguļojas šajā statistikā.

Latgales reģionā vien 10 mēnešu laikā jau septiņi bojāgājušie un 34 ievainoti gājēji.

Sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju, Samariešu apvienību un Valsts policiju Rēzeknē notika reids “Esi redzams, esi dzīvs”, kurā dalītas gaismu atstarojošas vestes.

CSDD Rēzeknes reģionālās nodaļas priekšnieks Vitālijs Keišs atgādina: arī parastos ceļu apstākļos, kad nav slidens, cilvēku, kurš pārvietojas bez gaismu atstarojošiem elementiem vai vestes, auto vadītājs var pamanīt tikai 25 – 40 metru attālumā, ja brauc ar tuvām gaismām.

Ja lieto atstarojošos elementus, tad cilvēks kļūst 10 reizes redzamāks.

  “Cilvēki pret savu dzīvību izturas ļoti vieglprātīgi, tāpēc ir patīkami, ka kāds ir uzvilcis šo vesti un tu viņu redzi. Cilvēkiem visiem tas liekas smieklīgi līdz momentam, kad viņus pašus tas skar,” saka Viļānu bērnu un jauniešu invalīdu biedrības “Saulstariņi” valdes priekšsēdētāja Daina Bordovska.

Šoferi atzīst - šobrīd gājējus ārpus apdzīvotas vietas pamanīt ir ļoti grūti. Starppilsētu autobusa vadītājs Dainis Šķesters ik dienu dodas reisā un novērojis - vien niecīga daļa gājēju izmanto gaismu atstarojošos elementus.  

“Tāds gadījums, ka ar vesti staigātu ir rets gadījums - 1 no 100 varbūt. Kaut atstarotājs būtu, kabatas lukturītis. Reāli nekā nav. Stāv pieturā, piebrauc klāt un ieraugi,” situāciju raksturo šoferis.  

Lielākā daļa reida laikā sastapto gājēju, mulsi smaidot, taisnojas - atstarojošā veste ir aizmirsta mājās vai šī ir reta reize, kad pārvietojas kājām. Turklāt vienam gājējam šis ir jau otrais pārkāpums pusgada laikā par atstarojošās vestes nelietošanu, kā rezultātā sastādīts protokols.

Rēzeknes iecirkņa Kārtības policijas jaunākais inspektors, virsseržants Ainārs Reiniks atgādina -  pirmajā reizē sodu saraksta rakstiskā veidā, bet ja gada laikā atkārtojas, tad pirmajā reizē rakstās 7 eiro līdz 30 eiro apmērā.

Ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka diennakts tumšajā laikā neapgaismotā ceļa posmā ir jānēsā apģērbā iestrādāti gaismu atstarojoši elementi vai veste. Rēzeknē turpmāko reidu laikā tiks izdalīts teju pusotrs tūkstotis vestu. Jau drīzumā – diennakts tumšākajā laikā līdzīgas akcijas notiks  arī citās Latgales pilsētās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti