Dienas ziņas

Kaitbordisti ķer vēju virs Burtnieka

Dienas ziņas

No šodienas jaunas drošības prasības recepšu zālēm

"Saskaņas" mītiņš pulcē 3000

Mītiņš Rīgas Rātslaukumā pulcē lielu skaitu Ušakova atbalstītāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Rīgas Rātslaukumā sestdien mītiņā pulcējās daudz cilvēku, kas vēlējās paust atbalstu galvaspilsētas mēram Nilam Ušakovam ("Saskaņa"). Nekādus starpgadījumus pasākuma norises vietā Latvijas Radio nenovēroja. 

(papildināts ar Valsts policijas informāciju par dalībnieku skaitu)
Daļa mītiņotāju rokās turēja plakātus Ušakova atbalstam, citu plakātu saturs bija vērsts pret valdību, prasot solīto 500 eiro pensiju. Pasākuma dalībnieku turētajos plakātos arī tika prasīts nodrošināt zemākas medikamentu cenas un apturēt cilvēku aizbraukšanu no Latvijas. 

Rātslaukumā mītiņotāji pauž atbalstu Nilam Ušakovam Rīgas mēra amatā
00:00 / 04:27
Lejuplādēt

Pēc Valsts policijas (VP) informācijas, kulminācijas brīdī mītiņā pulcējās apmēram 3000 cilvēku. Pasākums noritēja mierīgi bez starpgadījumiem un neviens nav aizturēts, informēja VP. 

Rīgas reģiona Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes priekšnieks Andris Smočs Latvijas Radio pastāstīja, ka policisti uzraudzīja, lai neizraisītos konflikti un personu konfrontācijas.  

Patruļpolicijas pārvaldes priekšnieks Smočs par mītiņu Rātslaukumā
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

"Pasākums pagāja ideāli mierīgi un nav neviena aizturētā. Nav bijušas konflikta situācijas," uzsvēra Smočs.

Mītiņš bija plānots līdz pulksten trijiem dienā, taču tas beidzās agrāk. Pirms plkst. 14 apmeklētāji sāka izklīst.

Sanākušie cilvēki nebija mierā ar ideju atbrīvot Rīgas domi. Mītiņa dalībnieks Juris uzsvēra, ka tautas izvēle jāciena. Līdzīgās domās ir Jeļena: "Mēs balsojām par mēru, par šo Rīgas domi. Ja viņš ir vainīgs, no sākuma, manuprāt, vajag pierādīt viņa vainu nevis prasīt atkāpties. No otras puses, ar šo mēru tiešām notiek labas pārmaiņas Rīgā," viņa saka.

Savukārt Juris sacīja, ka atnācis atbalstīt savu izvēli. "Es atnācu aizstāvēt savu izvēli, un mana izvēle ir Nils Ušakovs, tagadējais pilsētas mērs," piebilst vīrietis.

Kāda sieviete, kas savu vārdu atklāt nevēlās, pauž, ka ir nepilsone. Viņu neapmierina, ka nav iespējas balsojumā paust savu viedokli. "Turklāt neviens Rīgas mērs neizdarīja tik, cik izdarīja Nils Ušakovs,” viņa piebilst. Sieviete uzskata, ka Nacionālā apvienība vēlas atbrīvot Rīgas domi, jo pilsētas mērs ir krievs. Latvijas Radio gan norāda, ka priekšlikums radies pašvaldības saimniekošanas un korupcijas skandālu dēļ. Tas sievieti nepārliecina. "Ņemiet jebkuru politiķi – vai tad viņi nav saistīti ar korupciju un viņi šādas darbības neveic? Neticu tam! Ņemiet jebkuru – katram nedaudz sasmērēta seja," savu viedokli pauž mītiņotāja.

Mītiņotāji pauž atbalstu Ušakovam

No nelielas skatuves pie ieejas Rīgas domē cilvēkus uzrunāja „Saskaņas” politiķi. Uz skatuves kāpa arī Rīgas domes priekšsēdētājs Ušakovs, runājot latviski un krieviski. Ušakovs norāda, ka desmit gadus, kopš vada domi, ir ar ko lepoties. Pa šiem gadiem pieļautas arī kļūdas.

„Un arī ir nepadarītie darbi, ieskaitot ielas un bedres," par nepadarītajiem darbiem un kļūdām Ušakovs atvainojas. "Bet ir vēl lietas, par kurām esmu pārliecināts, ka es neesmu darījis. Es neesmu veicis nekādas prettiesiskas darbības.”

Ušakovs saka, ka viņam nav pamata baidīties. "Šeit, ko mēs redzam, tas nav saistīts ar KNAB aktivitātēm," teica Rīgas mērs. "Tas ir saistīts ar to, ko mēs redzam politiskā līmenī. Tas ir saistīts ar to nenormālo, prettiesisko politisko spiedienu, kad partijas kongresā var lemt par pašvaldības atlaišanu, kas ir absolūti ārpus jebkādām saprāta robežām, kad tiek runāts par tiesiskumu bez robežām, kad partiju troikas var lemt, kurš ir vainīgs, un kurš nav vainīgs."

Pasākumu organizējusī "Saskaņa" pēc mītiņa noslēguma paziņoja, ka tas pulcējis "apmēram 7-8 tūkstošus rīdzinieku".

Kā bija solīts izlīmētajos plakātos, par kuriem Valsts policija sākusi kriminālprocesu, jau pirms plkst. 11 Bolderājā Ušakova atbalstītājus gaidīja autobuss, lai cilvēkus bez maksas aizvestu uz centru. Autobusu gan aizkavēja Valsts drošības dienests, novēroja Latvijas Televīzija. Pasažieri par brauciena mērķi stāstīja dažādas lietas.

Autobuss mītiņotāju nogādāšanai Rātslaukumā
Autobuss mītiņotāju nogādāšanai Rātslaukumā

Valsts policijas gatavību nemieriem mītiņā pie Rīgas domes iepriekš Latvijas Radio apliecināja Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Šulte. Ap pasākuma vietu jau no piektdienas vakara tika ierobežota satiksme. Savukārt Valsts drošības dienests iedzīvotājus aicina neiesaistīties provokācijās un prettiesiskās aktivitātēs, kas apdraudētu līdzcilvēku drošību un sabiedrisko kārtību.

"Saskaņas" organizētā sestdienas mītiņa pieteikums sekojis pēc korupcijas skandāla uzņēmumā «Rīgas satiksme» un kratīšanas Rīgas mēra Nila Ušakova kabinetā un dzīvesvietā. Pasākuma mērķis esot ļaut iedzīvotājiem izteikt savu viedokli par pēdējā laikā valstī un Rīgā notiekošo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti