Mītiņā pie Brīvības pieminekļa pulcējās vairāk nekā simt protestētāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Biedrības "Stabilitātei – jā!" rīkotajā mītiņā pie Brīvības pieminekļa sestdien, 12. decembrī, pulcējās vairāk nekā simt protestētāju, kas aicināja nomainīt valdību un glābt tūrisma nozari, novēroja Latvijas Radio.

Mītiņa mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz nepietiekošu atbalstu uzņēmējiem un strādājošajiem ārkārtējās situācijas laikā. "Lursoft" dati rāda, ka šīs biedrības vadībā ir arī savulaik no "Saskaņas" izslēgtie Aleksejs Rosļikovs un citi.

Uzrunā pie Brīvības pieminekļa sanākušajiem Rosļikovs aicināja sākt sapulci ar valsts himnu, uz ko guva visai vārgu sanākušo atsaucību. Tāpat Rosļikovs aicināja ievērot kārtību un respektēt policiju, pieprasīja valdībai iet mājās un deleģēt citus, jo cilvēkiem nav darba un viņi netiek uzklausīti. Uzrunu Rosļikovs teica latviski un krieviski.

Kā novēroja Latvijas Radio, mītiņā bija ieradušies arī cilvēki no iepriekš 11. novembra krastmalā notiekušās sapulces, tomēr ar valstī noteikto ierobežojumu ievērošanu arī šajā saietā nevedās.

Māra Rozenberga par mītiņu pie Brīvības pieminekļa 12.12.2020.
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Ap plkst. 16 cilvēki sāka izklīst, daļa protestētāju devās uz Saeimas namu, novēroja Latvijas Televīzija. Īsi pirms  plkst.18 pārdesmit protestētāju vēl atradās pie Saeimas.

KONTEKSTS:

Rīgas domē tika saņemti divi pieteikumi par sapulcēm sestdien, 12. decembrī, kurās sanākušie protestēs pret valstī noteiktajiem ierobežojumiem Covid-19 apstākļos, kā arī akcentēs nepietiekamu atbalstu uzņēmējiem un strādājošajiem. Abi rīkotāji apsolījuši, ka mītiņos atbilstoši šā brīža noteikumiem piedalīsies ne vairāk kā 25 dalībnieki, turklāt ievēros visus drošības pasākumus, tajā skaitā lietos maskas.

10. decembrī tika atcelts sestdien, 12.decembrī, Rīgā plānotais gājiens uz Saeimu. Savukārt aizvien plānotajos mītiņos Rīgas dome aizliedza izmantot skaņu pastiprinātājus un apstāties krastmalā.

12. decembrī sapulcē 11. novembra krastmalā bija pulcējušies vairāki simti cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti