Misānes piederīgie cer uz Dānijas iedziļināšanos lietas būtībā

Kristīnes Misānes māsa Mārīte Batraka cer uz Dānijas iedziļināšanos lietas būtībā, bet tiesas iznākumu neprognozē. To viņa atzina sarunā ar Latvijas Radio.

Intervija ar Kristīnes Misānes māsu Mārīti Batraku

  Dānijas apgabaltiesā šodien paredzēts pieņemt lēmumu, vai atbrīvot par sava bērna nolaupīšanu Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) apsūdzēto Latvijas pilsoni Misāni. "Ir divi varianti - vai atbrīvo, vai neatbrīvo. Šodien notiek sēde par [piespriestā] soda proporcionalitāti. Ļoti ceram uz Dānijas iedziļināšanos lietas būtībā," teica Batraka.

  Viņa norādīja, ka ir izdarīts viss iespējamais un tagad viss ir atkarīgs no Dānijas tiesu sistēmas. "Vai viņi pieies kā Latvijas pilsonim, kā Eiropas Savienības pilsonim," sacīja Batraka. Misānes māsa pastāstīja, ka tiesā apsūdzēto pārstāvēs advokāts no Dānijas, bet Latvijas Konsulārais dienests piedalīsies kā klausītājs. "Nekādas citas tiesības viņiem netiks dotas. Līdz šim neviens no mūsu valdības ieteikumiem netika ņemts vērā. Man ir žēl, ka Dānija ignorē Latviju," atzina Batraka.

  Misānes māsa arī vērsa uzmanību uz to, ka tiesas sēdē netiek skatītas ģimenes attiecības - kuram ir taisnība -, bet gan tas, vai izdot kriminālvajāšanai vai ne. Viņa arī atturējās prognozēt, kad būs zināms tiesas lēmums - tajā pašā dienā vai arī tiks dots laiks lēmuma pieņemšanai.

  Ceturtdien, 13. februārī, Misānes atbalstam notika pikets pie Dānijas vēstniecības Somijas galvaspilsētas Helsinku centrā. Pusotru stundu ilgajā piketā piedalījās vairāki cilvēki, tostarp gan bērni, gan vecāki, kā arī skolotāji, informēja viena no piketa organizētājām, Somijas latviete Zane Uitto.

  Piketa dalībnieki iepriekš bija sagatavojuši plakātus trijās valodās ar saukļiem “Māti bērniem” ("Äiti lapsille" - somu val.), “Mātes mīlestībai nav likumu” ("Mothers love knows no law" - angļu val.), “Brīvību Kristīnei Misānei. Nelūdzam, pieprasām” ("Frihed for Kristīne Misāne. Vi spørger ikke, vi kræver" - dāņu val.).

  Miermīlīgā piketa norisi uzraudzījusi Somijas policija. “No Dānijas vēstniecības iznāca daudz darbinieku, izlasīja mūsu ziņu un devās tālāk savās gaitās. Taču garāmgājēji nebija vienaldzīgi, mūs atbalstot gan ar līdzjūtīgu smaidu, gan labiem vārdiem,” sacīja Uitto.

  KONTEKSTS:

  2018. gada decembrī Misāni, kura lidoja darba darīšanās, Dānijas lidostā aizturēja un apcietināja, jo Dienvidāfrika pēc bērna tēva apsūdzības viņu izsludināja meklēšanā par bērna nolaupīšanu, dokumentu viltošanu un citiem pārkāpumiem. Misānei Dienvidāfrikā draud cietumsods līdz 15 gadiem. Pati Misāne iepriekš skaidroja, ka no Dienvidāfrikas bēga, glābjot sava bērna dzīvību.  

  Iepriekš Misānes izdošana Dienvidāfrikai bija paredzēta tikai divas dienas pirms Dānijas apgabaltiesā plānots lemt par sievietes iespējamo atbrīvošanu, taču pirmdien, 10. februārī, kļuva zināms, ka Dānija īslaicīgi atlikusi Misānes izdošanu, tādējādi ļaujot viņai piedalīties piektdien, 14. februārī, Kopenhāgenā paredzētajā tiesas sēdē.

  Latvija ir atkārtoti aicinājusi Dāniju neizdot Misāni Dienvidāfrikai.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti