Panorāma

100 piespiedu darba stundas Neo

Panorāma

Korupcijā vainota Rīgas domes amatpersona atgriežas darbā

Ģimenes ārste zināja par iespējamo vardarbību

Mirušais Ventspils puisēns, iespējams, cietis no vardarbības un ģimenes ārste to zinājusi

Latvijas Televīzijas raidījuma "Panorāma" rīcībā nonākuši jauni fakti saistībā ar zīdaiņa nāvi pēc smagiem miesas bojājumiem Ventspilī. Iespējams, ka pret gadu un trīs mēnešus veco puisēnu iepriekš notikusi vardarbība, un šī informācija bijusi arī ģimenes ārstei, kurai, pēc pašas sacītā, pietrūka laika, lai par to paziņotu.

Jau vēstīts, ka zīdainis ar redzamiem miesas bojājumiem un bezsamaņā Ventspils slimnīcā nokļuva pagājušās otrdienas rītā. Vēlāk bērns pārvests uz slimnīcu Rīgā. Sākotnējā informācija liecina, ka bērns it kā esot izkritis no bērnu gultiņas. Taču policija nolēma uzsākt kriminālprocesu, lai noskaidrotu precīzus notikušā apstākļus. Piektdienas rītā puisēns slimnīcā nomiris.

"Ieveda bez elpošanas, vāja sirdsdarbība. Bērnu izģērbjot, redzējām zilumus uz rokām, kājām, krūškurvja," tagad stāsta reanimatologs, galvenā ārsta vietnieks Olafs Ķeņģis.

Pēc datortomogrāfa izmeklējuma atklājot izteiktu smadzeņu tūsku, Ventspils ārsti pieņēma lēmumu puisīti pārvest uz Rīgu. Tobrīd viņa dzīvības glābšana bija svarīgāka par zilumu izcelsmi. Taču īpašas analīzes apliecināja, ka organisms ar šiem asinsizplūduniem un sasitumiem cīnās regulāri, tāpēc ārsti ziņoja policijai par vardarbību.

To, ka puisītim ir zilumi, pirms tam redzēja cits mediķis. Dienu iepriekš pie viņa  bija izsaukta ģimenes ārste, jo bērnam bija temperatūra. "Likums nosaka, ka līdzko tu konstatē, ir jāziņo! Kā varēja neziņot? Mediķis pie tam!" neizpratnē ir bāriņtiesas priekšsēdētāja Zaiga Rudņicka

Ģimenes ārste savu neziņošanu skaidroja ar to, ka bijis daudz pacientu un maz laika. 

Bērna mamma bija atsākusi strādāt un mazo puisēnu pieskatīja mammas pusbrālis. Tētis apgalvo, ka paši bērnu nekad nav situši. Jautāts, kāpēc uz bērna ķermeņa bijuši zilumi, tēvs noteica: "Nezinu, raudāja, kad gājām prom uz darbu, bet es domāju, ka viņš pārdzīvo."

Tagad bērna pieskatītājs, kam krimināllietā ir liecinieka statuss tāpat kā mātei, ir pazudis. "Viņš nākamajā dienā jau pazuda. Es domāju, ka viņš ir pamucis," sprieda bērna tēvs.

Policija šo aizbēgšanas faktu pārbaudīs, jo šodien lietu no Ventspils pārvaldes pārņēmuši sevišķi svarīgu lietu izmeklētāji Liepājā.

Ģimene dzīvo trūcīgi. Gultiņa, no kuras zēns esot izkritis, patiesībā ir milzu paštaisīta atvilkne tieši uz grīdas ar 50 centimetru augstu malu.

Tieši trūkums un ļoti sliktie sadzīves apstākļi bija iemesls, kāpēc 26 gadus vecajai mammai jau bija atņemti trīs iepriekšējie bērni. Viņus atrada uz sačurātiem matračiem, izsalkušus un slimus. Abas meitene tagad ir audžuģimenē, puisītis - sociālās aprūpes centrā. Toreiz bāriņtiesu izsauca tieši ģimenes ārsts.

Šo mazuli sieviete ļoti gribēja un pati gribēja audzināt. Tāpēc pieteicās sociālajā dienestā jau trešajā grūtniecības mēnesī. Bērnam bija cits tētis. Ģimene apsekota reizi divos mēnešos, bet nereti dienestā ienākusi pati. "Vienmēr silts, tīrs, regulāri veda pie ārsta," stāsta Sociālā dienesta vadītāja Dace Kaņepe.

Ģimene Ventspilī ir ienācēji, bet pirms tam dzīvoja Talsos un Kuldīgā. Mirušā zēna mamma pati beigusi speciālo internātskolu, un sociālie darbinieki piemin izpratnes grūtības un pašas veselības problēmas.

Sievietei pēc notikušā piedāvāta psihologa palīdzība. Mazuli zemes klēpī guldīs šonedēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti