Miris «Zilā krusta» patversmes iemītnieks, kuram bija Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Miris viens no patversmes “Zilais krusts” iemītniekiem, kuram bija vairākas hroniskas saslimšanas, kā arī Covid -19, informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Iemītnieks uzturējies ar visiem patversmē, nebija stacionēts. Viņam nebija izteiktu saslimšanas pazīmju.

Atbilstoši normatīvajiem aktiem, ja ir pamatotas aizdomas, ka cilvēka nāves cēlonis ir kāda no bīstamām infekcijas slimībām, tad jānotiek mirušā cilvēka  ķermeņa patologanatomiskajai izmeklēšanai.

Pēc patologanatoma slēdziena varēs noteikt patversmes iemītnieka nāves cēloni.

Patversmes "Zilais krusts" klienti varētu būt saskārušies ar plašu cilvēku loku, pieļauj Slimību profilakses un kontroles centrā.

Vīriešu patversmē ap 30 cilvēkiem ir apstiprināta Covid-19. Slimību profilakses un kontroles centra eksperts Jurijs Perevoščikovs Latvijas Radio atzina, ka šie cilvēki varētu būt arī strādājuši nelegāli, tāpēc apzināt darba devējus nav iespējams.

Jurijs Perevoščikovs: Par risku patversmes iemītnieku darbadevējiem
00:00 / 01:08
Lejuplādēt

Patversmē jau vairākas dienas ir noteikta karantīna, ir apsardze un “viņi nevar staigāt apkārt”, norādīja SPKC pārstāvis. Viņš jau piektdien, 3. aprīlī, izteica brīdinājumu potenciālajiem darba devējiem, kuri iepriekšējās divas nedēļas varēja nodarbināt cilvēkus no šīs patversmes – viņiem ir jābūt uzmanīgiem, ja patiešām šie cilvēki ir nodarbināti, un tagad citiem darbiniekiem parādījušies kaut kādi simptomi, tam jāpievērš uzmanība.

Līdz karantīnas noteikšanai patversmes klienti brīvi staigāja pa pilsētu; konkrētu datu nav, bet ir vienkārši pieņēmums, ka varbūt kāds kaut kur varēja viņus nodarbināt pa dienu.       

Ja tie darba devēji zina, ka viņi nodarbinājuši konkrētus cilvēkus, tad mēs viņus varam tikai caur masu medijiem pabrīdināt par šo risku, piebilda Perevoščikovs.

 KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā.

3. aprīlī Latvijā miris pirmais pacients, kuram diagnosticēta Covid-19 saslimšana. 99 gadus vecās sievietes tiešais nāves iemesls nebija Covid-19 infekcija, bet gan citas hroniskas saslimšanas.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim. Cīņai ar vīrusu noteica aizvien stingrākus ierobežojumus, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti