Miris saistībā ar kāda sirmgalvja nāvi apsūdzētais Rēzeknes slimnīcas ārsts

Pagājušā gada nogalē miris Rēzeknes slimnīcas ārsts Georgijs Tihonovs, kurš apsūdzēts saistībā ar kāda sirmgalvja nāvi.

SIA "Rēzeknes slimnīcas" sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Sondare-Strode aģentūrai LETA apstiprināja, ka dakteris Tihonovs nomira pagājušā gada 23.decembrī.

Pērn oktobrī Rēzeknes tiesa apsūdzētā slimības dēļ līdz šī gada 17.janvārim bija atlikusi viņa krimināllietas skatīšanu. Patlaban nav zināms, vai tiesas process turpināsies vai arī lieta tiks izbeigta. Aģentūrai LETA patlaban neizdevās sazināties ar Tihonova advokāti Ilonu Jirgenu.

Kriminālprocesa likumā teikts, ka tiesa izbeidz kriminālprocesu, ja apsūdzētais ir miris, izņemot gadījumus, kad process nepieciešams, lai mirušo reabilitētu. Tāpat likumā teikts, ka, ja apsūdzētais ir miris lietas izskatīšanas laikā pirmās instances tiesā, lietas izskatīšanu turpina tikai tad, ja viena mēneša laikā pēc apsūdzētā nāves ir saņemts mirušā tuvinieka pieteikums par kriminālprocesa turpināšanu mirušā reabilitācijai. Tādā gadījumā lietas izskatīšana tiek turpināta vispārējā kārtībā.

Tihonovs šajā krimināllietā saukts pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 138.panta 2.daļas - par ārstniecības personas profesionālo pienākumu nepienācīgu pildīšanu, ja tas bijis par iemeslu cietušā nāvei.

Veselības inspekcijas (VI) pārstāve Saiva Luste aģentūru LETA informēja, ka VI eksperti devās uz Rēzeknes slimnīcu pēc savas iniciatīvas un veica pārbaudi. Atbilde par veikto pārbaudi ar izrietošajiem secinājumiem tika sniegta cietušās meitai, savukārt paskaidrojumus no ārsta nebija iespējams iegūt darbanespējas dēļ, kas beidzās ar ārsta nāvi.

KONTEKSTS:

Pret ārstu Georgiju Tihonovu iztiesāšanā esoša lieta saistīta ar kāda pacienta nāvi 2015.gada martā. Senioru Rēzeknes slimnīcā nogādāja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde. Dzīvesvietā uztaisītās kardiogrammas rezultāti liecināja, ka vīrietim ir akūts miokarda infarkts. Rēzeknes slimnīcas dežurējošais ārsts nenoteica vīrietim precīzu klīnisko diagnozi un nenodrošināja atbilstošu ārstēšanu, kā rezultātā turpinājās viņa veselības traucējumi. Dežurējošais ārsts pacientu nosūtīja mājās, kur pēc dažām stundām iestājās vīrieša nāve.

Lai gan sākotnēji policija sāka kriminālprocesu, vēlāk to tomēr izbeidza. Tomēr cietušie pārsūdzēja policijas lēmumu, un virsprokurors lēma par kriminālprocesa atjaunošanu, norādot, ka ārsta darbībās ir saskatāma cēloņsakarība, jo ārsts ar savu neprofesionālo rīcību veicināja personas nāves iestāšanos.

Ekspertu komisija atzina, ka nevar prognozēt slimības gaitu, taču pacients nesaņēma mūsdienu iespējām atbilstošu ārstēšanu infarkta gadījumā. Tihonovs uz pārbaudes laiku no amata slimnīcā bija atstādināts.

Savukārt 2019.gada vasarā plaši izskanēja gadījums ar pacienti, kuru Tihonovs nolēma izrakstīt no slimnīcas, bet dažas stundas vēlāk Daugavpils slimnīcā viņai noteica diagnozi - insults. Veselības inspekcijā atzina, ka šis gadījums kalpos par piemēru, kā rīkoties efektīvāk nākotnē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt