Miris advokāts Grūtups; visticamākā ir pašnāvības iespēja

Miris pazīstamais advokāts Andris Grūtups, policija neizslēdz pašnāvības iespēju, Latvijas Radio atzina Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.


 

Šobrīd galvenā policijas izvirzītā versija ir, ka Grūtups ir izdarījis pašnāvību, to arī apliecina dzīvoklī atrastā pirmsnāves vēstule, kuru likuma sargi atraduši notikuma vietas apskates laikā, informēja Valsts policija. 

Izsaukumu uz Vaļņu ielu 11 policisti saņēma svētdien pulksten 23:36 un, ierodoties notikuma vietā, policisti atrada 64 gadus vecā advokāta Andra Grūtupa līķi ar vardarbīgas nāves pazīmēm – šautu brūci krūšu kurvī. Līdzās nelaiķim atradās arī šaujamierocis – pistole, kas piederējusi pašam Grūtupam.

Par notikušo ir uzsākts kriminālprocess, lai noskaidrotu precīzus nāves iestāšanās apstākļus, tāpat arī notiks ekspertīze nāves cēloņa noskaidrošanai.

Notikuma brīdī Grūtups bijis viens, bet policiju nedaudz vēlāk izsauca advokāta tuvinieki, kas dzīvojuši tajā pašā dzīvoklī. 

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Grūtups dzimis 1949.gada 5.maijā Dobelē. 1977.gadā ar izcilību beidzis Latvijas Valsts universitātes juridisko fakultāti. Pirms Atmodas Grūtups strādājis LPSR Prokuratūrā par nodaļas prokuroru, bet no 1980.gada bijis Siguldas juridiskās konsultācijas advokāts.

Grūtups sniedzis būtiski ieguldījumu atjaunotās Latvijas un tās likumdošanas tapšanā. 1988.gada rudenī viņš Latvijas Tautas frontes (LTF) 1.kongresā tika ievēlēts par LTF Domes locekli, bet no 1989. līdz 1990.gada pavasarim bija LTF Domes un Domes valdes loceklis. Advokāts tolaik tika piedalījies arī Latvijas Juristu biedrības dibināšanā.

1991.gadā jurists izveidoja A.Grūtupa advokātu biroju.

1995.gadā Grūtups presē minēts kā viens no tiem, kas Valsts prezidentam Guntim Ulmanim ieteicis Andra Šķēles kandidatūru premjera amatam, bet 1998.gadā minēts kā viens no "pelēkajiem kardināliem", kurš atbalstījis Tautas partijas priekšvēlēšanu kampaņu.

Grūtups specializējās civiltiesībās. Viņš ir vairāku grāmatu - "Kā atgriezt nolaupīto", "Tiesu prakse un komentāri", "Īpašuma reforma Latvijā", "Tiesāšanās kā māksla", "Beilisāde", "Maniaks" - un daudzu civiltiesībām veltītu publikāciju autors.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti