Panorāma

Andrejs Ozoliņš: Citu valstu operatīvo dienestu palīdzība uz šo brīdi nav nepieciešama

Panorāma

Latgalē aizlūdz par cilvēkiem Rīgā

Ministru kabineta sēde par traģēdiju

Ministru prezidents: Cietušajiem par ārstēšanos nebūs jāmaksā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

No sestdienas līdz pirmdienai Latvijā ir izsludinātas sēras. Tā piektdien ārkārtas sēdē nolēma valdība. Tāpat ministri vienojās par kompensāciju un palīdzības piešķiršanu gan cietušajiem iedzīvotājiem, gan glābējiem. Cietušajiem nebūs arī jāmaksā par ārstēšanos. Savukārt Valsts prezidents Andris Bērziņš izteica atzinību gan glābējiem, gan mediķiem, gan citiem glābšanas darbos iesaistītajiem.

Pēc aizlūguma Doma baznīcā līdzjūtību cietušajiem un pateicību glābējiem, ārstiem un žurnālistiem izteica Valsts prezidents Andris Bērziņš:

„Visiem līdzcilvēkiem es aicinātu tomēr šajās dienās un nedēļās būt ļoti uzmanīgiem un tīri cilvēcīgi palīdzēt, jo palīdzība būs ļoti daudziem vajadzīga."

Savukārt ārkārtas valdības sēde, tāpat kā daudzi citi pasākumi, sākās ar klusuma brīdi. Sēdes laikā ministri vienojās izsludināt sēras sestdien, svētdien un pirmdien. Piektdien sēras nav izsludinātas, jo joprojām turpinās glābšanas darbi. Pirmdien pulksten 10 būs arī klusuma brīdis.

Sēru dēļ ir atcelti arī vairāki kultūras pasākumu šajā nedēļas nogalē, tostarp „Spēlmaņu nakts" balvu pasniegšanas ceremonija. Ceremonija ir pārcelta uz decembra vidu.

Valdība vienojās arī, ka traģēdijā cietušajiem par ārstēšanos nebūs jāmaksā, sacīja premjers Valdis Dombrovskis:

„Uzdevām Veselības ministrijai neiekasēt normatīvajos aktos paredzētās maksas no traģēdijā cietušajiem. Un arī tiem, no kuriem šīs maksas sākotnēji tika iekasētas, šīs maksas atgriezt. Protams, visas attiecīgās ministrijas pēc tam var vērsties Ministru kabinetā, pieprasot šos līdzekļus."

Cietušajiem iedzīvotājiem un glābējiem tiks izmaksātas kompensācijas un sniegta arī dažāda veida rehabilitācija.

„Tie ir jau šobrīd likumā paredzētie pabalsti. Diemžēl, jāsaka arī apbedīšanas pabalsti, gan arī tie pabalsti, ko pašvaldības sniedz, kas ir vienreizēji. Labklājības ministrija uzņēmās šo koordinējošo lomu, lai neviens cilvēks, neatkarīgi no tā, vai viņš ir rīdzinieks vai kādas citas pašvaldības iedzīvotājs, saņemtu šo absolūto nepieciešamo atbalsta apjomu, lai tiktu šai traģēdijai pāri," pavēstīja labklājības ministre Ilze Viņķele.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis: „Ņemot vērā to, ka ne visi glābēji ir cietuši fiziski, bet to, ko viņi šīs diennakts laikā ir fiziski izcietuši redzot un darot, protams, ka te ir runa par kaujas apstākļiem. Tādēļ, pielīdzinot militārpersonām, Ministru kabinets atbalstīja, ka viņiem tiks nodrošināta rehabilitācija. Papildus tam tiks piešķirti līdzekļi, ko mums atļāva likums, lai piemaksātu par drošsirdīgu rīcību. Līdz ar to tas tiks apzināts un piemaksāts visiem glābējiem."

Bojā gājušo glābēju tuvinieki saskaņā ar likumu saņems 50 tūkstoš latu kompensāciju. Savukārt Rīgas Dome sniegs materiālo pabalstu bojā gājušo ģimenēm 10 000 latu apmērā un segs bēru izdevumus. Savukārt cietušo ģimenes saņems līdz 5000 latu.

Ir apzinātas arī audžuģimenes, kas varētu uzņemties bez vecākiem palikušo bērnu aprūpi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti