Panorāma

Eiropas Savienība iesaka minimālās algas formulas

Panorāma

Panorāma

Izvērtēs VID amatpersonu atbildību

Ministrs vērtēs VID darbinieku atbildību saistībā ar 100 000 eiro kukuļa izspiešanu no kokrūpnieka

Finanšu ministrs Jānis Reirs ("Jaunā Vienotība") apņēmies izvērtēt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonu atbildību saistībā ar iespējamu 100 000 eiro kukuļa izspiešanu no kokrūpniecības uzņēmuma "Stiga RM" īpašnieka Andra Ramoliņa. Uzņēmējs norādīja, ka izspiešana veikta, safabricējot pret viņu krimināllietu. Finanšu ministrs lēmumu pēc iepazīšanās ar dokumentiem sola nedēļas beigās. 

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pirms divām nedēļām publiskoja informāciju, ka veicis kriminālprocesuālas darbības vairākos objektos, tostarp VID. Šīs izmeklēšanas darbības veiktas jūnija sākumā aizdomās par iespējamu kukuļņemšanu lielā apmērā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Konkrētā kriminālprocesa laikā aizturētas trīs personas, bet vēl divām personām noteiktas tiesības uz aizstāvību.

TV3 raidījums "Nekā personīga" vēstīja, ka aizdomās par koruptīvām darbībām aizturēti vismaz trīs bijušie ilggadēji VID darbinieki. Un, iespējams, ar viņiem sadarbojās vēl kāds kolēģis. Pret diviem pierādījumu ir tik daudz, lai viņi atrastos apcietinājumā.

Uzņēmējs Ramoliņš norādīja, ka kāda VID bijusī amatpersona viņam izteikusi piedāvājumu - ja viņš samaksāšot 100 000 eiro, būšot iespējams vienoties par aizturēšanas laiku un kratīšanām, un tām sagatavoties. Runa esot bijusi par lietu, kas ierosināta pret viņa uzņēmumu. Uzņēmēja ieskatā – safabricētu, kuru vēlāk prokurors atcēlis.

Finanšu ministrs Reirs sacīja, ka plāno iepazīties ar  viņam pieejamo papildu informāciju par gadījumu, par to arī informējot arī premjeru Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība"). "Domāju, ka būtu jāveic iesaistīto amatpersonu izvērtēšana, jo šis nav vienīgais gadījums vai pirmais gadījums. Šādi skaļi gadījumi ir un turpina būt. Līdz ar to tādā situācijā, kā VID patreiz strādā, vairs nevar turpināties," sprieda ministrs.

VID vadība notikušo pagaidām nekomentē. Dienesta pārstāvji norādīja, ka plašākus komentārus par konkrēto izmeklēšanu, kā arī augstāku amatpersonu atbildību pašlaik sniegt nevar, jo izmeklēšanas procesu veic KNAB.

"VID atbalsta un turpinās atbalstīt šīs lietas izmeklēšanu, tāpat kā jebkuras citas darbības, kas ir vērstas uz korupcijas izskaušanu valsts pārvaldē kopumā," sacīja VID pārstāvis Andrejs Vaivars.

Uzņēmējs Ramoliņš pauda pārliecību, ka lietu esot "pasūtījis" kāds kokrūpniecības nozares konkurents, un tas veikts ar pašlaik koalīcijā esoša politiskā spēka līdzdalību.

"Šis ir kliedzošs gadījums, kad vispār ir iespējams, ka manā gadījumā konkurents caur politiskā grupējuma pasūtījuma galdu pasūta lietu pret konkurentu. Un, ka tas vispār mūsdienās, šajos ģeopolitiskajos apstākļos, ir iespējams," sacīja uzņēmējs.

Publiskajā telpā ir izskanējis iespējamā uzņēmēja vārds. Viņa pārstāvētās kompānijas pārstāvji "Panorāmai" norādīja, ka nedz uzņēmumam, nedz tā patiesā labuma guvējam nav nekādas saistības ar šo gadījumu. 

Finanšu ministrs uzskata, ka šāda veida gadījumi kopumā negatīvi ietekmē VID reputāciju. "Diemžēl jāatgādina, ka tas nav pirmais gadījums, un tādi gadījumi ir. Protams, ka tas ļoti grauj reputāciju."

Arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) uzskata, ka šāda veida gadījumi rada VID negatīvu reputāciju. Tomēr vienlaikus saistībā ar vienu pārkāpumu nevajadzētu izdarīt vispārinājumus.

"Ja ir noķerts kāds negodprātīgs cilvēks, droši vien nevajag uzreiz izdarīt secinājumus par visu to kopumu.

Es domāju, ka tāpat Valsts ieņēmumu dienestā, kā mēs redzam no šī gadījuma - ir noziedzīgi noskaņoti cilvēki, tajā pašā laikā, es domāju, ka tur strādā arī godprātīgi cilvēki," sprieda LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Finanšu ministrs sacīja, ka iepazīšanās ar lietas materiāliem varētu ilgt līdz nedēļas beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti