Ministrs vēlas ekonomiskajos noziegumos specializētās tiesas izveidot pēc 2 gadiem

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija) rosina veidot tiesu, kas specializētos ekonomisko noziegumu iztiesāšanā, un, viņaprāt, to būtu iespējams izdarīt divu gadu laikā.

Tieslietu ministrs uzskata, ka pašlaik tiesas, īpaši rajona tiesas, netiek galā ar finanšu un ekonomisko noziegumu iztiesāšanu. Tāpēc ministrija ir nākusi klajā ar priekšlikumu veidot specializētu ekonomisko lietu tiesu. Tajā strādātu speciāli apmācīti un atlasīti tiesneši, kuri būtu izturējuši arī reputācijas pārbaudi.

Specializēto tiesu vēlas veidot, lai ātrāk un kvalitatīvāk iztiesātu ekonomiskos un finanšu noziegumus. Ministra ieskatā tas arī samazinātu tiesu slodzi, sevišķi rajona tiesās.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns Zane Mače

  “Mēs viņiem [tiesnešiem] dodam izskatīt lietas, kas kļūst ar vien sarežģītākas, bet nedodam viņiem iespējas specializēties un sagatavoties. Jo viņiem paralēli jāskata arī citas lietas. Tajā gadījumā, ja tiesnesim būs regulāri jāskata tieši šādas lietas, tad celsies viņa kvalifikācija. Viņš ātrāk lietas varēs izskatīt un profesionālāk. Tās ir ilgtermiņa investīcijas, jo katrs sagatavotais tiesnesis turpinās būt sistēmā," sacīja Bordāns.

  Ja idejai būs atbalsts parlamentā un tiesnešu vidū, tad jaunā tiesa darbu varētu sākt pēc diviem gadiem.

  Ministrs šo ieceri pirmdien, 3. jūnijā, prezentē Tieslietu padomē. Pašlaik gan nav skaidrs, vai iecerei būs atbalsts. Bordāns atzina, ka ir jau runāts ar tiesnešiem un, piemēram, Augstākās tiesas Krimināllietu kolēģijas tiesneši esot diezgan noraidoši pret šādu priekšlikumu.

  KONTEKSTS:

  Tieslietu ministrs Jānis Bordāns jau iepriekš pauda ieceri veidot specializētu tiesu.

  Savukārt Tiesnešu biedrības vadītājs Juris Siliņš izteicās, ka šādu specializētu tiesu izveidošana būtu piemērota lielākām valstīm: "Ņemot vērā to, ka Latvijā kopumā ir ap 550 tiesnešu, no kuriem vairāk par 300 strādā pirmās instances tiesās, būtu problemātiski šo tiesu noslogot ar to lietu kategoriju, kurās tā specializēta." 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti