Rīta intervija

Intervija ar EM valsts sekretāra vietnieku uzņēmējdarbības jautājumos Raimondu Aleksejenko

Rīta intervija

Latvijas Ārpolitikas institūta pētniece Diāna Potjomkina par gadu kopš ASV vēlēšanām

Labklājības ministrs Jānis Reirs par Kapseļu ielas situāciju

Ministrs: Vēl pirms žurnālistu eksperimenta Kapseļu ielas bērnunama vadītājai bija iespēja novērst pārkāpumus

Kapseļu ielas bērnunama vadītājai, kuru nu ministrija uz laiku atstādinās no pienākumu pildīšanas, bija laiks novērst pārkāpumus, vēl pirms LTV un Latvijas Radio sāka žurnālistikas eksperimentu bērnu sociālās aprūpes centrā. To intervijā Latvijas Radio sacīja Labklājības ministrs Jānis Reirs (“Vienotība”).

Ministrs noliedza, ka bērnunama vadītāja atstādināta Latvijas Radio un LTV žurnālistikas eksperimentā atklāto pārkāpumu dēļ. Ministrija īpašu uzmanību šim bērnu aprūpes centram esot pievērsusi jau kopš vasaras. Sūdzību dēļ augustā esot bijušas pārrunas gan ar sociālās aprūpes centra „Rīga” vadītāju, gan filiāles vadītāju.

Un kopš tā laika, vēl pirms žurnālistu eksperimenta, bērnunama vadītājai bija iespēja novērst pārkāpumus.

Viņš arī norādīja, ka tikai nesen saņemts Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas veiktais sociālās aprūpes centra izvērtēšanas gala ziņojums. Tajā konstatēti bērnu tiesību pārkāpumi, tostarp fiziska un emocionāla vardarbība.

Secināts arī tas, ko savā pētījumā atklāja LTV un Latvijas Radio žurnālisti – bērnunama darbinieki nezina, kādi ir viņu pienākumi un kā jārīkojas saskarsmē ar bērniem. Reirs norādīja, ka vadītājai bija jāinstruē darbinieki par darāmo.

Labklājības ministrijas pirmais darbs tagad būs rīkot apmācības sociālās aprūpes centra darbiniekiem par viņu pienākumiem.

Īpaša rīcības plāna, tostarp attiecībā arī uz citiem līdzīgiem aprūpes centriem, Reiram neesot.

Viņš norādīja, ka ir valsts plāns, kā pāriet līdz 2022.gadam uz sistēmu, kurā bērni atrodas ģimenes aprūpē.

Ziņots, ka Kapseļu ielas bērnunamā Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas „Aizliegtais paņēmiens” veica žurnālistikas eksperimentu un novēroja, ka mazuļi lielāko dienas daļu pavada krēslos vai manēžā, iekštelpās, kā arī daudzus citus pārkāpumus. Pašlaik par pārkāpumiem un vardarbību ierosināta disciplinārlieta un gatavo dokumentus abu vadītāju atstādināšanai.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti