Rīta Panorāma

Intervija ar Ilzi Cīruli

Rīta Panorāma

Intervija ar Visvaldi Asari

Intervija ar Raimondu Bergmani

Ministrs valsts svētkos 18.novembrī sola vēl nebijušu militāro parādi

Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienā 18. novembrī Rīgā būs visgarākā militārā parāde, kurā piedalīsies vairāk cilvēku un tehnikas nekā šādās parādēs līdz šim, to Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" solīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (Zaļo un Zemnieku savienība).

Lai arī 18.novembrī Latvijā tiek solīts lietains laiks, tomēr ministrs cer, ka militāro parādi 11. novembra krastmalā Rīgā apmeklēs daudz Latvijas iedzīvotāju.

"11. novembrī [Lāčplēša dienā], aizejot ar ģimeni uz Brāļu kapiem, redzēju ļoti daudz ģimeņu ar bērniem, - neskatoties uz ļoti sliktajiem laika apstākļiem, bija ieradušās. Un es ceru, ka līdzīgi būs arī 18.novembrī," teica ministrs.

Viņš norādīja, ka militārā parāde 18.novembrī būs ļoti zīmīga, jo tā būs visgarākā, kāda jebkad ir bijusi, un tajā piedalīsies vairāk militārpersonu un militārās tehnikas nekā iepriekš.

Aizsardzības ministrija (AM) informē, ka Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienai veltītā Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku militārā parāde 11.novembra krastmalā notiks plkst.13:30. Tajā piedalīsies vairāk nekā 1000 karavīru, zemessargu, robežsargu, policistu, ugunsdzēsēju un jaunsargu.

Turklāt valsts svētkos pirmo reizi izstādē būs iespēja apskatīt bruņutehniku. "Tur būs gan mūsu, gan mūsu sabiedroto [tehnika]," solīja ministrs.

Latvijas un sabiedroto spēku militārās tehnikas un ekipējuma izstāde no plkst.11:00 līdz 16:30 būs Rīgas Pasažieru ostas piestātnē. Tur būs iespēja aplūkot arī Latvijas bruņoto spēku M109A5Oe tipa pašgājējhaubiču sistēmu, kāpurķēžu bruņumašīnu "CVR(T)", Spānijas un Polijas bruņoto spēku tankus, kā arī citu Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas militāro tehniku, informē AM.

Aizsardzības ministrs valsts svētku priekšvakarā Latvijas iedzīvotājiem novēlēja ticēt sev un savai valstij.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti