Ministrs uzdod veikt dienesta pārbaudi par imunologa Ņikiforenko lietu iznīcināšanu

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) uzdevis Veselības inspekcijā veikt dienesta pārbaudi, lai noskaidrotu lietas par imunologa Jevgēnija Ņikiforenko, kuram vairākas pacientes pārmet seksuālu uzmākšanos, materiālu iznīcināšanas apstākļus.

Veselības ministrija informēja, ka dienesta pārbaudes mērķis būs noskaidrot arī mediju pieprasīto pārbaudes materiālu iznīcināšanas faktiskos un tiesiskos apstākļus.

Tāpat ministrs attālināti tiksies ar Veselības inspekcijas vadītāju Anitu Slokenbergu, lai pārrunātu Veselības inspekcijas darbu pacientu tiesību aizsardzībā, saziņā ar pacientiem un sabiedrību. Plānots pārrunāt arī inspekcijas priekšlikumus ārstu profesionālās rīcības kontroles uzlabojumiem, kurus izstrādāt iepriekš lūdza ministrs.

Pavļuts rosina arī pulcēt kopā jomas speciālistus, lai veidotu plašu diskusiju, kā atbilstoši mūsdienu sabiedrības tendencēm uzlabot ārstniecības personu un pacientu sadarbību kopēja mērķa sasniegšanai – pacienta veselības uzlabošanai. Tostarp arī Veselības inspekcijai esot jābūt iestādei, kas spēj rīkoties aktīvi un ir labās prakses atbalsts gan pacientam, gan ārstam.

Ministrijas paziņojumā medijiem arī pausts, ka pēdējā laikā aktualizētie jautājumi par pacientu tiesību aizsardzību, sūdzību izskatīšanu un saziņu ar medijiem norādot, ka

Veselības inspekcijas darbā ir vajadzīgas pārmaiņas.

KONTEKSTS:

Vairākas sievietes apsūdzējušas imunologu Jevgēniju Ņikiforenko par savai specialitātei neatbilstošu manipulāciju veikšanu, kā arī vērsās policijā un citās uzraugošajās iestādēs, jo uzskatījušas, ka piedzīvotais bijusi seksuāla vardarbība, tomēr policija krimināllietu izbeidza, bet prokuratūra noraidīja sieviešu sūdzības par mediķi. Pēc stāsta publicēšanas medijos pie Latvijas Radio un pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" vērsās vēl vairākas šī ārsta pacientes.

Veselības inspekcija gan ir iznīcinājusi dokumentus no Ņikiforenko pārbaudes lietas, kas veikta pirms 12 gadiem, ziņoja LTV raidījums "De facto". Vēlāk atklājās, ka inspekcija pārbaudes lietas materiālus iznīcinājusi jau pēc Latvijas Radio izrādītās intereses.

Pats ārsts no mediju jautājumiem izvairās, bet pēc LTV sižeta vērsies policijā pret žurnālisti.

Mediju publikācijām uzmanību pievērsuši arī politiķi, uzsverot, ka notikušais ir jāizrunā un jāizstrādā principi seksuālās izmantošanas novēršanai ārsta kabinetā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt