Sadaļas Sadaļas

Ministrs uzdod PVD pārbaudīt visas kažokzvēru audzētavas

Pamatojoties uz sabiedriskajā medijā izplatīto informāciju par būtiskiem labturības un biodrošības prasību pārkāpumiem kažokzvēru novietnēs, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība (NA)) uzdevis Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) nekavējoties veikt pastiprinātas ārpuskārtas kontroles visās kažokzvēru novietnēs, informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

PVD uzdots izvērtēt kažokzvēru novietņu atbilstību dzīvnieku labturības un biodrošības prasībām. Dienestam līdz šā gada 12. jūlijam jāiesniedz ZM rezultāti ar konstatētajām neatbilstībām, pieņemtajiem lēmumiem un soda apmēriem.

ZM informēja, ka, lai veicinātu stingrāku paškontroli dzīvnieku audzētavās, PVD inspektoriem uzdots pastiprināto kontroļu laikā pārrunāt ar kažokzvēru audzētavu īpašniekiem iespēju brīvprātīgi ieviest attālināto videonovērošanas sistēmu. Tas paredzēts, lai pievērstu lielāku uzmanību darbinieku veiktajiem pienākumiem, kas saistīti ar dzīvnieku sagūstīšanu, pārvietošanu un tamlīdzīgām darbībām, lai novērstu un izslēgtu cietsirdīgu attieksmi pret dzīvniekiem.

Zemkopības ministrs savā rīkojumā PVD arī uzdevis līdz 12. jūlijam iesniegt ZM priekšlikumus grozījumiem spēkā esošajos normatīvajos aktos, lai nodrošinātu dzīvnieku labturības prasību uzlabošanu kažokzvēru audzēšanā.

"Kažokzvēru audzētavā nofilmētajos un televīzijā demonstrētajos video materiālos par darbinieku izturēšanos pret dzīvniekiem ir skaidri un nepārprotami saskatāmi labturības prasību pārkāpumi, kas kalpos kā pierādījums, lai vainīgie saņemtu sodu un turpmāk šādi pārkāpumi pret dzīvniekiem neatkārtotos. Zemkopības ministrija augstu novērtē žurnālistu darbu, atklājot šos pārkāpumus.

Zemkopības ministrija arī turpmāk asi reaģēs uz pārkāpumiem dzīvnieku labturībā un veiks pastiprinātu uzraudzību, lai nepieļautu cietsirdīgu un vardarbīgu izturēšanos pret dzīvniekiem.

Tieši tāpēc zemkopības ministrs uzdevis Pārtikas un veterinārajam dienestam bez kavēšanās veikt visu nepieciešamo, lai šādi gadījumi tiktu konstatēti un turpmāk netiktu pieļauti," norādīja zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglīts (NA).

KONTEKSTS:

Sabiedriskā organizācija "Dzīvnieku brīvība", iefiltrējot savu darbinieku ūdeļu fermā, atklājusi faktus, kas liecina par nežēlīgu rīcību pret dzīvniekiem. Pēc videomateriālu publiskošanas internetā atbildīgās iestādes solījušas izvērtēt atklātos faktus. Zemkopības ministrijas pārstāvji gan arī neslēpa nepatiku pret trauksmes cēlājiem. Līdz šim būtiski pārkāpumi uzņēmumā nav konstatēti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt