Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Igaunijā potei var pieteikties no 16 gadu vecuma

Dienas ziņas

Hjūstonā pēc nedēļu ilgas prombūtnes atrod tīģeri

Mēģina ierobežot domnieku dalību priekšvēlēšanu aktivitātēs

Ministrs sola prasīt Tukuma domei skaidrot liegumu domes darbiniekiem apmeklēt politiķu pasākumus

Tukuma novada dome izdevusi jau trešo rīkojumu, kam esot jāpasargā Administrācijas un pašvaldības iestāžu darbinieki no politiskajām spekulācijām. Pēc lielās ažiotāžas, ko sacēla pirmajā rīkojumā paredzētais liegums domes darbiniekiem piedalīties partiju rīkotajās aktivitātēs priekšvēlēšanu laikā, pašvaldību lietu ministrs sola prasīt skaidrojumu. Dome gan rīkojumu labojusi jau divreiz.

Priekšvēlēšanu gaisotnē, kas Tukuma novadā šoreiz ir īpaši saspringta, dome bija izdevusi izpilddirektores Ineses Valteres parakstītu rīkojumu, kas neļauj domes administrācijas darbiniekiem, tostarp pašvaldību iestāžu darbiniekiem, piedalīties politisko partiju rīkotajās diskusijās un citās aktivitātēs. Kā skaidroja pašvaldības izpilddirektore, tas esot darīts darbinieku labā.

“Lai izvairītos no dažādām politiskajām spekulācijām, kā arī, lai pasargātu darbiniekus, tapa šāds rīkojums. Tika saņemts arī viena darbinieka iesniegums, ka viņš tiek aicināts uz politiskajām debatēm,” skaidroja Valtere.

“Būtībā šajos rīkojumos jau tiek noliegtas un aizliegtas visas tiesības un brīvības. Es vispār esmu neizpratnē, kāpēc šāds rīkojums ir tapis. Nekur citur Latvijā es neesmu dzirdējusi, ka izpilddirektori izdotu šādus rīkojumus. Visiem ir tiesības piedalīties vēlēšanu aktivitātēs, arī kā speciālistiem,” pauda Tukuma domes opozīcijas partijas deputāta kandidāte Dace Lebeda (“Vienotība”).

To, ka šāds rīkojums pārkāptu Satversmē nostiprinātās tiesības uz vārda un domas brīvību, kā arī ierobežo vēlēšanu tiesības, izpilddirektore neesot pamanījusi, jo uzticoties saviem darbiniekiem.

Arī Tukuma novada domes priekšsēdētājs Normunds Rečs (Nacionālā apvienība) uzticoties saviem darbiniekiem un rīkojuma tekstu neesot pārbaudījis. Pēc pašvaldības mājaslapā esošās informācijas, rīkojuma tekstu sagatavojusi personāla speciāliste, nodarbinātības pasākuma ''Algotie pagaidu darbi'' koordinatore, bet apstiprinājis domes jurists.

“Es šobrīd nevaru komentēt, kādu iemeslu pēc šāda satura rīkojums tika nodots parakstīšanai. Es neizslēdzu iespēju, ka priekšvēlēšanu laikā šī situācija ir izmantota kā provokācija, lai diskreditētu mani,” pauda Rečs.

Piektdienas, 14. maija, vakarā gan tapis jauns rīkojums, kurā deputātu kandidātiem atļauts piedalīties priekšvēlēšanu aktivitātēs, bet pārējie darbinieki diskusijās varot piedalīties ārpus darba laika kā privātpersonas.

Pašvaldības pārraugošā ministrija gan uzskata, ka tas nemaina faktu, ka pašvaldība pārkāpusi likumu. “Jebkurā gadījumā ministrijai ir pienākums prasīt paskaidrojumu par šādiem dokumentiem, kas ir acīmredzami pretrunā ar Latvijā noteikto likumdošanu. Līdz ar to ministrija vērsīsies pie pašvaldības un sagaidīs skaidrojumu,” solīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (“Attīstībai/Par!”).

Jāpiebilst, ka pirmdien, 17. maijā, izdots jau trešais rīkojums par šo tēmu, lai labotu otrajā rīkojumā pieļautās lietvedības kļūdas.

Novada dome pirmdien esot uzsākusi arī iekšējo izmeklēšanu,

bet viena no deputātu kandidātēm iesniegusi sūdzību Administratīvajā tiesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt