Rīta Panorāma

Intervija ar Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas aizsardzības departamenta direktori Gitu Strodi

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

intervija ar zemkopības ministru (AS) Didzi Šmitu

Ministrs sola izbeigt kritizēto «Latvijas Valsts mežu» ziedošanas praksi

Daudz kritizētā ziedošanas prakse, ko piekopj valsts uzņēmums "Latvijas Valsts meži", tiks izbeigta jau tagad. Turpmāk sporta un kultūras organizācijas finansējumu saņems caur valsts budžetu, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja zemkopības ministrs Didzis Šmits ("Apvienotais saraksts").

"Es saņēmu mantojumā "Latvijas Valsts mežu" ziedojumu sarakstu nākamajam gadam. Tur bija virkne jautājumu," sacīja Šmits, piebilstot, ka viņam bijusi saruna ar premjeru Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība").

Viņaprāt, tā ir "nenormāla prakse", ka sporta organizācijas jau kā faktu pieņem to, ka viņu budžets veidojas no ziedojuma. "Mums ir viena valsts, viens budžets, un [naudai] no valsts uzņēmumiem, kas pelna, jānonāk kopējā katlā," pauda Šmits.

Valsts uzņēmuma peļņai esot jānokļūst valsts budžetā, caur kuru būtu attiecīgais finansējums jāpiešķir. "Šī prakse gandrīz jau 20 gadus – dalīt, kaut ko runāt, likt, nez kāpēc tieši tos nevis citus… Man tas liekas absolūti nepieņemami," sacīja politiķis.

Viņš esot plānojis šādu praksi izbeigt līdz ar 2024. gada budžetu, bet nu ar premjeru esot nolemts to izbeigt jau tagad.

"Es gribu nomierināt gan Kultūrkapitāla fondu, gan Dziesmu svētku rīkotājus, gan sporta organizācijas. Esam vienojušies ar Ministru prezidentu, ka šis finansējums būs, bet tas būs piešķirts gada sākumā caur centrālo budžetu. Nevienam nebūs nekas apdalīts," sacīja Šmits.

Iepriekš arī jauno valdību veidojošās partijas – "Jaunā Vienotība", Nacionālā apvienība un "Apvienotais saraksts" – pauda, ka "Latvijas Valsts mežu" līdzšinējā ziedošanas prakse vairs nebūtu turpināma un tā būtu jāpārskata.

KONTEKSTS:

Plašu rezonansi iemantoja valstij piederošā uzņēmuma "Latvijas Valsts meži" dāsnais ziedojums sporta nozarei – 3,7 miljonus eiro sadalīs dažādām sporta organizācijām. Piecas vadošās struktūras sadalīs 2,2 miljonus eiro, bet sadalījums nešķita godīgs Latvijas Paralimpiskajai komitejai.

Summas sadalītas, ievērojot procentuālo proporciju, par kādu visas organizācijas vienojušās pirms 10 gadiem. Vienošanās toreiz nostiprināta Nacionālajā sporta padomē. LVM akcionārs ir Zemkopības ministrija, un tā plāno rosināt izmaiņas, iesaistot ziedojumu saņēmējus.  

Valsts kultūrkapitāla fondā aicina valdību atgriezties pie jautājuma par "Latvijas Valsts mežu" ziedojumu politiku, norādot, ka bez šī ziedojuma cietīs kultūras piedāvājums reģionos, koru un tautas deju kolektīvu finansējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti