Ministrs: Sabiedrības drošība krīzes laikā ir svarīgāka nekā risks atbalstīt Kremļa propagandas kanālu

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība) saskata riskus saistībā ar Krievijas propagandas kanāla atbalstīšanu, nododot sabiedrisko mediju saturu komercmedijiem bez maksas. Ministrs uzskata, ka sabiedrības drošība un vajadzība būt informētai krīzes situācijā ir svarīgāka.

"Nekad neapsvērtu šādu soli, ja nebūtu krīzes," sacīja Puntulis, atzīstot, ka saskata "nepatīkamas blaknes". Ministrs uzsvēra, ka šāda prakse tiks piekopta tikai krīzes laikā.

"Ir jāliek uz svaru kausiem, kas ir svarīgāks. Un sabiedrības drošība krīzes laikā ir pirmajā vietā," norādīja Puntulis.

Atbildot uz jautājumu par to, vai Latvijā nevajadzētu vairāk mediju krievu valodā, ministrs norādīja - valsts valoda ir latviešu valoda. Puntulis uzsvēra, ka vairākus desmitus gadus pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas negrib stiprināt kādas citas valodas pašpietiekamību.

KONTEKSTS:

Ārkārtas apstākļos saistībā ar Covid-19 ir pieņemts lēmums, ka Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio radīto saturu varēs bez maksas nodot komerciālajiem TV un radio kanāliem. Taču mediju vidē bažījas – no šāda soļa ieguvēji būtu arī Kremļa propagandisti, jo krieviski raidošajā Kremļa propagandas pārņemtajā PBK varētu tikt pārraidītas LTV krievu redakcijas gatavotās ziņas.

Pasaulē izplatoties jaunajam Covid-19 vīrusam, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti