Ministrs Pūce prasa Rīgai paskaidrojumu par nekārtībām atkritumu apsaimniekošanā

Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) ir pieprasījis paskaidrojumus Rīgas mēram Oļegam Burovam (“Gods kalpot Rīgai”) par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas organizēšanu galvaspilsētā, informēja ministra padomniece Agnese Vārpiņa.

Ministrs prasa skaidrot situāciju, kad “dome joprojām nav pieņēmusi saistošos noteikumus par atkritumu apsaimniekošanu pilsētā, bet publiski izskanējušas ziņas, ka Konkurences padome varētu apturēt ar AS “Tīrīga” noslēgto privātās publiskās partnerības līguma darbību”.

“Rīgas dome turpina strādāt pretēji labas pārvaldības principiem un situācijā, ko radījusi ar atkritumu apsaimniekošanu, pat balansēt uz naža asmens ar savas darbības likumību,” paziņojumā medijiem pauda ministrs.

“Rīgas dome jau vairākus gadus nepilda Atkritumu apsaimniekošanas likumā noteiktos pienākumus, un pašvaldības spēkā esošie saistošie noteikumi neatbilst likuma prasībām. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija jau vairākkārt ir norādījusi domei uz šo problēmu, diemžēl vēl šonedēļ Rīgas domes deputāti atlika jaunu saistošo noteikumu, kas turpmāk regulētu atkritumu apsaimniekošanu Rīgā, izskatīšanu,” norādīts paziņojumā.

Līdz ar to Pūce pieprasa Burovam septiņu dienu laikā sniegt paskaidrojumus, kā arī iesniegt detalizētu krīzes, kas Rīgā var veidoties 16.septembrī, plānu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas organizēšanu un nodrošināšanu pilsētā pēc 15.septembra, kad būtu jāstājas spēkā līgumam ar AS “Tīrīga”.

Tāpat Pūce Burovam uzdevis atbilstoši pašvaldības izstrādātajam un ministrijā iesniegtajam krīzes plānam nekavējoties nodrošināt Rīgas iedzīvotājiem objektīvu un pilnvērtīgu informāciju par atkritumu apsaimniekošanas līgumu slēgšanu ar AS “Tīrīga” situācijā, kad pašvaldība nav izdevusi jaunus saistošos noteikumus, tādējādi radot pamatotus jautājumus par šādas rīcības likumību.

KONTEKSTS:

Līdz šim rīdzinieku atkritumus apsaimniekoja četras dažādas kompānijas par dažādiem tarifiem. Taču Rīgas dome lēmusi uz nākamajiem 20 gadiem visu atkritumu apsaimniekošanu uzticēt vienam operatoram – vairāku uzņēmumu izveidotajai akciju sabiedrībai “Tīrīga”. Taču konstatēts, ka jaunais piedāvājums ir vismaz par 40% dārgāks. Uzņēmējs skaidro, ka jaunas mašīnas un šķirošanas vietas prasa milzīgus ieguldījumus.

Konkurences padome (KP) līdz šim vairākkārt ir norādījusi, ka tik lielā tirgū kā Rīga monopols uz 20 gadiem var lielā mērā iznīcināt konkurenci, tādējādi cenu politiku diktēs viens uzņēmējs. Tāpēc jūlijā KP ierosināja pārkāpuma lietu par dominējoša stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un vēlas iesaldēt līguma pārslēgšanas procesu ar pagaidu noregulējumu. Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija secināja, ka Rīgas domes iecere noslēgt jaunu līgumu par atkritumu apsaimniekošanu uz 20 gadiem nav pretrunā ar normatīvajiem aktiem.

Rīgas dome iepriekš norādīja, ka rīdziniekiem līgumi par atkritumu apsaimniekošanu jāpārslēdz līdz šā gada 15. septembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt