Ministrs prasa Jelgavas mēra Rāviņa skaidrojumu par «Jelgavas tirgus» pārvaldību

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) pieprasījusi paskaidrojumus Jelgavas domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam par iespējamiem pārkāpumiem saistībā ar SIA “Jelgavas tirgus” pārvaldību, informēja ministrijā.

Ministrijas rīcībā nonākusi informācija, ka Jelgavas pilsētas dome, iespējams, ir pieņēmusi lēmumus pretēji pašvaldības interesēm.

VARAM saņemtajā informācijā ir norādīts, ka 2016. gada maijā Jelgavas pilsētas dome nolēma bez publiskas nomas tiesību izsoles rīkošanas uz 30 gadiem iznomāt pašvaldības uzņēmumam SIA “Jelgavas tirgus” divus pašvaldības īpašumā esošus nekustamos īpašumus. Pašvaldības teritorijās Sporta ielā 2b un Zemgales prospektā 19a bija iecerēts attīstīt tirgu.

SIA “Jelgavas tirgus” ilgstoši cieta finanšu zaudējumus, un 2016. gada jūlijā Jelgavas pilsētas dome nolēma SIA “Jelgavas tirgus” pamatkapitāla palielināšanai piesaistīt SIA "ERA2K TT". Tas ticis darīts ar mērķi izbūvēt pārtikas un nepārtikas tirgu līdz 2019. gada 6. septembrim. SIA "ERA2K TT" šajā projektā bija jāiegulda 800 000 eiro, kaut firma nesen bija dibināta un tās pamatkapitāls bija 3 000 eiro. Ieguldot pamatkapitālā līdzekļus, SIA "ERA2K TT" ieguva kontrolpaketi 51,57% SIA “Jelgavas tirgus”, un Jelgavas pilsētas pašvaldība zaudēja kontroli pār uzņēmumu.

2017. gadā SIA “Jelgavas tirgus”, kurā pašvaldībai vairs nepiederēja kontrolpakete, par nesamērīgi zemu cenu pārdeva īpašumus Jelgavā.

Tikmēr Valsts policija šogad sāka kriminālprocesu, kas skar Jelgavas pašvaldībai daļēji piederošā tirgus pamatkapitāla palielināšanu. Proti, kāda privātpersona vērsusies tiesībsargājošās iestādēs ar iesniegumu pārbaudīt "ERA2K TT" līdzekļu legalitāti, liecina aģentūras LETA arhīvs.

Tāpat šogad jūlijā Jelgavas pilsētas dome pieņēma lēmumu pagarināt jaunā tirgus būvniecības termiņu uz trim gadiem bez ekonomiska pamatojuma, iespējams, nodarot pašvaldībai būtiskus zaudējumus, norādīja VARAM.

“No saņemtās informācijas izriet, ka pašvaldība neesot rīkojusies kā krietns un rūpīgs saimnieks, bet, iespējams, veicinājusi pašvaldības līdzekļu izsaimniekošanu. Sagaidu šīs situācijas skaidrojumu, lai lemtu par ministrijas tālāko rīcību,” paziņojumā medijiem norādīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”).

Ministrija ir pieprasījusi septiņu dienu laikā Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājam sniegt skaidrojumu par to, kā viņš kā kapitāldaļu turētājs veic pārraudzību pār SIA “Jelgavas tirgus”, vai tiek aizstāvētas pašvaldības intereses SIA “Jelgavas tirgus” darbībā un vai dome, pieņemot lēmumu par jaunā tirgus būvniecības pagarinājumu, ir izvērtējusi visus ekonomiskos un tiesiskos aspektus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt