Rīta Panorāma

Opozīcija neliks šķēršļus Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām. Telefonsaruna ar Uldi Auguli

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar tieslietu ministru Jāni Bordānu

Ministrs piedāvā tiesās skatīt lietas arī bez ilgstoši slimojošo dalībnieku klātbūtnes

Gadījumos, kad kāds no tiesvedības dalībniekiem ir slims, paņēmis darbnespējas lapu un ilgstoši neierodas uz tiesas sēdēm, lietas varētu turpināt skatīt bez viņu klātbūtnes – piedāvā tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija).

Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” ministrs norādīja, ka visu pagājušo gadu strādāts pie risinājumiem tiesvedību garuma mazināšanai. Šonedēļ šis saraksts esot iesniegtas premjeram.

“Mums ir desmiti grozījumi Krimināllikumā, Kriminālprocesa likumā par to, kā varētu samazināt [tiesvedību ilgumu]. Plus esam ar apgabaltiesas krimināltiesu speciālistiem, tiesnešiem jaunus sagatavojuši. Par visu to, kā noteikt debašu ilgumu, ieskaitot liecību lasīšanu vai nelasīšanu, kā paātrināt to procesu,” pastāstīja Bordāns.

Viena no problēmām saistās ar tiesas sēžu kavēšanu, pamatojoties ar slimības lapām. Ministrs pauda, ka pēdējo piecu, sešu gadu laikā šī problēma ir mazinājusies.

Vienlaikus viņš piedāvā to vēl vairāk mazināt, rosinot turpināt lietu skatīšanu arī bez iesaistītajām pusēm, kas ilgstoši slimo vai neierodas. “Tā ir viena no metodēm, kā ''samazināt slimības''. Un tad bieži, ja cilvēkam pasaka, ka skatīsim bez jums, viņš izveseļojas,” piebilda politiķis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti