Krustpunktā

Krustpunktā diskusija: Kurš varēs un kurš pārstāvēs vēlētājus pašvaldībās pēc reformas?

Krustpunktā

Kā palīdzēt radošo profesiju pārstāvjiem, kas pandēmijas laikā palikuši bez ienākumiem?

Satiksmes nozari Covid-19 ietekmējusi krietni. Izvaicājam satiksmes ministru Tāli Linkaitu

Ministrs par dronu «brīvsolī»: Mums ļoti paveicās, ka bija Covid-19 krīze

Incidents ar kontroles zaudēšanu pār lidojošu dronu ir nopietns, un šajā gadījumā paveicies, ka lidmašīnas gandrīz nelidoja Covid-19 radītās krīzes dēļ, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atzina satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija).

Incidents, kurā Latvijas gaisa telpā vairākas dienas nekontrolēti lidinājās drons, ir ļoti būtisks. Tas bija pirmais šāda veida notikums Latvijā, norādīja Linkaits.

Viņaprāt, ir vērts pārbaudīt, kā šajā situācijā rīkojās visas iesaistītās institūcijas un amatpersonas, kā arī izvērtēt, vai normatīvais regulējums ir pietiekams un efektīvs. Ministru kabinets noteikumus par dronu lietošanu un uzraudzību apstiprināja nesen, un tagad esot jāsaprot, vai viss ir izdarīts pietiekoši.

“Mums ļoti paveicās, ka bija Covid-19 krīze – nelidoja lidmašīnas.

Bet karstā jūlija dienā normālos apstākļos, ja mums būtu jāierobežo gaisa telpa vairākas dienas, tas gan būtu radījis būtisku kaitējumu Latvijas ekonomikai,” norādīja Linkaits.

KONTEKSTS:

Maija sākumā Latvijā notika incidents - pār 26 kilogramus smagu dronu tika pazaudēta kontrole. Drona meklēšana notika vairākas dienas, un tajā iesaistīja Nacionālo bruņotos spēkus (NBS) un Valsts robežsardzi. Ceturtajā dienā tika pārtraukti aktīvi meklēšanas darbi, jo drons pat teorētiski vairs neesot varējis atrasties gaisā.

Līdz meklēšanas pārtraukšanai Latvijas gaisa telpā tika noteikti ierobežojumi, tostarp slēgta lidostas “Rīga” gaisa telpa.  Tādēļ "SmartLynx" lidmašīna Urumči–Rīga bija spiesta nolaisties rezerves lidostā Tallinā.

Drons ražots un pieder uzņēmumam SIA "UAVFactory". Incidents noticis testa laikā. Uzņēmumam ir līgums ar NBS, kas tā piegādātos produktus sauc par kvalitatīviem. Par šo incidentu sākta izmeklēšana, bet ražotājam uz laiku apturēta atļauja veikt paaugstināta riska lidojumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti