Rīta Panorāma

Intervija ar Andri Skridi

Rīta Panorāma

Intervija ar Valteri Pūci un Daini Teni

Intervija ar Arti Pabriku

Ministrs Pabriks: Nākamā gada budžetā aizsardzībai jāparedz vairāk par 2% no IKP

Nākamā gada valsts budžetā aizsardzībai jāatvēl 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP) un papildu tam vēl 10-20 miljoni eiro, šādu viedokli intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pauda aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!").

2% no IKP aizsardzības jomai ir "minimums", kas nepieciešams saskaņā ar NATO prasībām, un nākamgad Latvijas valsts budžetā nepieciešama 10-20 miljonu eiro rezerve, lai būtu manevra iespējas, teica Pabriks, norādot – pateicoties tam, ka aizsardzībai novirza 2% no IKP, Latvijā attīstās ražošana, tiek radītas jaunas darba vietas.

Atskatoties uz Latvijas dalības NATO 15 gadiem, ministrs teica, ka tā ir attaisnojusies.

"Ja nebūtu iestājušies NATO, mēs būtu līdzīgā situācijā kā Ukraina. Un tā ir milzīga atšķirība," vērtēja aizsardzības ministrs.

Viņaprāt, Latvija savu aizsardzības spēju stiprināšanā ir paveikusi milzīgu darbu un "Latvija ir tik droša kā vel nekad iepriekš". Latvijas sabiedrība var lepoties ar saviem karavīriem.

Ministrs norādīja, ka līdzdalība NATO Latvijai dod starptautisku ietekmi. NATO pašlaik ir lielākā militārā alianse pasaulē, bet tai ir daudz izaicinājumu, tostarp nopietni jāstrādā ar sabiedrotajiem Eiropā un citviet pasaulē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti