Ministrs: Nākotnē par tiesnešu tālāku karjeru Saeima varētu nebalsot

Nākotnē varētu atteikties no Saeimas balsojuma, lemjot par tiesnešu karjeru, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība). Viņš arī pieļāva, ka nākotnē kandidēt uz tiesnešu amatiem būtu jāļauj tikai tiesnešu palīgiem.

 

Pašlaik Saeima balso gan par tiesnešu iecelšanu, gan par tiesneša paaugstināšanu amatā, piemēram, no rajona tiesas un apgabaltiesu. Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) šī gada ziņojumā norādījusi, ka pašreizējā tiesnešu iecelšana rada politikā spiediena risku.

Tieslietu ministrs Dzintars RasnačsZane Mače

Savukārt ministrs pauda, ka Saeimas atklāti balsojumi par tiesnešu apstiprināšanu ļauj izvairīties no šo lēmumu politizēšanas. “Jo ikvienam, kurš piedalās balsojumā, jāprot komentēt un paskaidrot savs lēmums,” sacīja Rasnačs.

Viņš arī norādīja uz pašlaik Saeimā skatītajiem likuma par tiesu varu grozījumiem saistībā ar tiesnešu kvalifikāciju, ar kuriem liela daļa varas no likumdevēja tiekot nodota Tieslietu ministrijai, kā arī daļa no ministrijas - Tieslietu padomei. Tādējādi pieaugšot Tieslietu padomes vara.

Komentējot bažas par ministrijas, tās ierēdņu un politiķu pārāk lielām iespējām ietekmēt tiesnešu sastāvu, Rasnačs sacīja, ka nopietna barjera tiesnešu atlasē ir tiesnešu kolēģija. Viņaprāt, tālā nākotnē kandidēt uz tiesnešu amatu varētu ļaut tikai tiesnešu palīgiem, kuri ilgāku laiku strādājuši šajā amatā. Bet pašlaik šis loks ir ļoti plašs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti