Ministrs: Nākotnē par tiesnešu tālāku karjeru Saeima varētu nebalsot

Nākotnē varētu atteikties no Saeimas balsojuma, lemjot par tiesnešu karjeru, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība). Viņš arī pieļāva, ka nākotnē kandidēt uz tiesnešu amatiem būtu jāļauj tikai tiesnešu palīgiem.

 

Pašlaik Saeima balso gan par tiesnešu iecelšanu, gan par tiesneša paaugstināšanu amatā, piemēram, no rajona tiesas un apgabaltiesu. Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) šī gada ziņojumā norādījusi, ka pašreizējā tiesnešu iecelšana rada politikā spiediena risku.

Tieslietu ministrs Dzintars RasnačsZane Mače

  Savukārt ministrs pauda, ka Saeimas atklāti balsojumi par tiesnešu apstiprināšanu ļauj izvairīties no šo lēmumu politizēšanas. “Jo ikvienam, kurš piedalās balsojumā, jāprot komentēt un paskaidrot savs lēmums,” sacīja Rasnačs.

  Viņš arī norādīja uz pašlaik Saeimā skatītajiem likuma par tiesu varu grozījumiem saistībā ar tiesnešu kvalifikāciju, ar kuriem liela daļa varas no likumdevēja tiekot nodota Tieslietu ministrijai, kā arī daļa no ministrijas - Tieslietu padomei. Tādējādi pieaugšot Tieslietu padomes vara.

  Komentējot bažas par ministrijas, tās ierēdņu un politiķu pārāk lielām iespējām ietekmēt tiesnešu sastāvu, Rasnačs sacīja, ka nopietna barjera tiesnešu atlasē ir tiesnešu kolēģija. Viņaprāt, tālā nākotnē kandidēt uz tiesnešu amatu varētu ļaut tikai tiesnešu palīgiem, kuri ilgāku laiku strādājuši šajā amatā. Bet pašlaik šis loks ir ļoti plašs.

  Saistītie raksti
  1 komentārs
  Arnis Kadiķis
  Nožēlojami, ka ministrs joprojām turpina atgremot savu idiotisko loģiku, ka tautas neapmierinātība ar tiesu varu ir tikai ZAUDĒTĀJU neobjektīvs uzskats, jo, piem., tiesas procesā atbildētājs , no kura tiek piedzīts parāds, kam seko tiesu izpildītāju rīcība u.c. šī ZAUDĒTĀJA nepatikšanas, protams, esot neapmierināts ar tiesu varu... Pēc tieslietu ministra loģikas, - ja jau otra puse (UZVARĒTĀJS) ir apmierināts ar tiesu varu (ar tiesas spriedumu), tad situācija izlīdzinās un kopumā ir normāla. Tādu uzskatu ministrs pauda jau pirms 2-3 gadiem intervijā žurnālam IR. Rasnačaprāt, laikam vajadzētu būt tā, ka arī UZVARĒTĀJI ir neapmierināti ar tiesas nolēmumu... Kādēļ?!? Vai tādēļ, ka uzvara panākta ar palīglīdzekļiem, ar kukuli? Saprotams, ka neapmierinātību parasti izrāda ZAUDĒTĀJI, kuri cietuši zaudējumu nelikumīgu tiesas nolēmumu rezultātā, nevis tādēļ, ka vienkārši nav apmierināti ar zaudējumu, kā to cenšas mums iestāstīt Rasnačs. Un man ir daudz konkrētu piemēru par tiesas nelikumībām.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti