Ministrs: Konkurences padome – ne īpaši labā situācijā; no konkursā izraudzītā vadītāja gaida rīcību

Konkurences padome pašlaik ir ne īpaši labā situācijā, jo daļa vadošu darbinieku ir nomainījušies, norādīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (“KPV LV”). No Jura Gaiķa, kurš konkursā izraudzīts par Konkurences padomes vadītāju, ministrs sagaida rīcību, ne tikai skaļus lozungus.

Ekonomikas ministrs Jānis VitenbergsEdgars Kupčs

Kopš pavasara vakantā Konkurences padomes priekšsēdētāja amata konkursā par uzvarētāju atzīts Veselības un darbspējas ekspertīzes ārstu valsts komisijas vadītājs, bijušais Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes direktors Juris Gaiķis. Ekonomikas ministrijas rīkojuma projektu par Gaiķa apstiprināšanu nākamnedēļ sēdē skatīs valdība.

Gaiķis atzīts par uzvarētāju, ņemot vērā pieredzi un darba rezultātus - iestādes darba procesu optimizāciju, pakalpojumu kvalitātes uzlabojumus, darbinieku piesaistes, motivācijas un attīstības politikas izstrādi.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (“KPV LV”) uzsvēra, ka Gaiķi sagaida virkne izaicinājumu:

“Konkurences padome pašlaik ir ne īpaši labā situācijā. Kadru trūkums – pēdējos gados tur vairāk nekā 30% vadošu darbinieku ir nomainījušies.

Pēdējā laikā varbūt lozungi bijuši vairāk nekā darbi. Bijuši iznācieni, definētas skaļas lietas: būvniecības kartelis, “Tīrīgas” stāsts, dzelzceļa iepirkums. Taču tālāka darbība nav notikusi, un šobrīd viss izskatās notikts uz pauzes. Tā ka Gaiķa kungam, ja viņu apstiprinās valdība, noteikti nebūs viegli uzdevumi. Bet ceru, ka izdosies. Konkurences padomei šobrīd vajadzīgs pilntiesīgs vadītājs, un es ceru, ka Gaiķa kungs tāds būs. Es kā ministrs no Konkurences padomes sagaidu daudz, un es arī būšu prasīgs,” sacīja Vitenbergs.

KONTEKSTS:

Konkursu uz Konkurences padomes priekšsēdētāja amatu nācās izsludināt atkārtoti, jo pirmais konkurs noslēdzās bez rezultāta.

Iepriekšējā Konkurences padomes vadītāja Skaidrīte Ābrama nolēma pēc pašas vēlēšanās pamest šo amatu no 15. aprīļa. Šādu lēmumu viņa skaidroja ar Ziemassvētku pārdomu sekām, arī ar to, ka Konkurences padomei ir niecīgs finansējums un ļoti liels darba apjoms, kā arī pastāvīgi trūkst desmit darbinieku. "Droši vien, jā, es esmu pārstrādājusies, esmu nogurusi,"  viņa atzina, noliedzot, ka būtu bijis kāds politisks spiediens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti