Krustpunktā

Krustpunktā diskusija: Kurš varēs un kurš pārstāvēs vēlētājus pašvaldībās pēc reformas?

Krustpunktā

Kā palīdzēt radošo profesiju pārstāvjiem, kas pandēmijas laikā palikuši bez ienākumiem?

Satiksmes nozari Covid-19 ietekmējusi krietni. Izvaicājam satiksmes ministru Tāli Linkaitu

Ministrs: Ja augustā varēs aizceļot tālāk par Baltijas valstīm, tas būs sasniegums

Ja augustā mums izdotos atsākt tūrisma ceļojumus tālāk par Baltijas valstīm, tas būtu liels sasniegums, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija).

Tālis Linkaits atbild uz jautājumu par tūrisma ceļojumiemLatvijas Radio

Ministrs atzina, ka pašlaik nenoteiktība ar pasažieru pārvadājumiem pāri valstu robežām ir ļoti liela. “Redzu no kolēģiem citās valstīs – katra valsts mēģina noteikt un atcelt ierobežojumus savā tempā un raksturā. Līdz ar to solīt kaut ko šajā situācijā ir ļoti riskanti,” sacīja Linkaits.

Vienlaikus viņš izteica zināmas prognozes: “Es pēc savas pieredzes negribētu neko konkrētu teikt.

Ja man būtu jāzīlē, es pieņemtu – ja augusta mēnesī mums izdotos aizceļot tālāk par Baltijas valstīm, tas būtu ļoti liels sasniegums.”

Tikmēr Satiksmes ministrija paziņojumā medijiem informēja, ka Linkaits trešdien, 13. maijā, apmeklējis lidostu "Rīga", pārliecinoties par tās infrastruktūras un procedūru pielāgošanu darbam Covid-19 pandēmijas apstākļos. Programma #NeļaujVīrusamCeļot paredz pasākumu kompleksu lidostas darbinieku un klientu drošībai Covid-19 pandēmijas laikā.

Atsākoties regulāriem pasažieru lidojumiem, lidosta ierosina noteikt obligātu prasību lietot sejas masku vai citu mutes un deguna aizsegu, uzturoties lidostas terminālī. Tāpat lidosta uzskata, ka sadarbībā ar veselības institūcijām ielidojošajiem pasažieriem joprojām būtu jānodrošina iespēja veikt veselības pārbaudi.

Lidosta sadarbībā ar "airBaltic" esot gatava nodrošināt termokameras un personālu, lai veiktu temperatūras mērīšanu gan izlidojošiem, gan ielidojošiem pasažieriem.

KONTEKSTS:

Sākoties Covid-19 krīzei, kopš 17. marta ir apturēti starptautiskie pasažieru pārvadājumi. Latvijā tas ietekmējis tūrisma nozari, radot tai aptuveni 110 miljonu eiro zaudējumus.

Tāpat būtisku ietekmi izjutuši pasažieru pārvadātāji. To starpā ir lidsabiedrība “airBaltic”, kas lēma atbrīvot no darba aptuveni 700 darbinieku un kuras pamatkapitālā valsts plāno ieguldīt vēl 250 miljonus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti