Ministrs: Iekšlietu sistēmai nākamgad papildus nepieciešami 153 miljoni

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”) sola, ka algu palielināšanai nepieciešamais papildus finansējums nākamā gada budžetā būs ministrijas “prioritāte numur viens”. Kopumā nozarei nepieciešami papildus vēl 153 miljoni eiro.   

Ministrs atgādināja, ka kopējā algu reforma iekšlietu sistēmā - Valsts policijā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, Robežsardzē un arī ieslodzījumu vietu pārvaldē paredz lielāku atalgojumu no 2016.gada.

Ministrs pastāstīja, ka kopumā sistēmai nepieciešami 153 miljoni eiro, no kuriem lielākā daļa nepieciešama tieši algām, bet tāpat nauda nepieciešama arī materiālajam nodrošinājumam.

Kozlovskis norādīja, ka valdība nākamā gada budžetu sāks skatīt vasaras otrā pusē un papildus finansējums būs IeM “prioritāte numur viens”. Viņš gan atturējās prognozēt, kas notiks, ja šo papildus finansējumu iekšlietu sistēma nesaņems.  

Apvienotās policistu arodbiedrības vadītājs Agris Sūna absolūti piekrita ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera paustajam, ka bez algas palielināšanas drīzumā darbu policijā varētu atstāt daudzi pieredzējušie izmeklētāji.

Solījumu bijis daudz, bet pēc krīzes aizvien 40% no “nogrieztā” atalgojuma nav  atdoti; ja solījumi par 2016.gadā algu palielināšanu nebūs izpildīti, speciālisti aizies prom, prognozēja Sūna.

Cilvēki, kas spējīgi strādāt, atrod citus darbus, strādā divos trīs darbos, un tad “izdeg”, situācija tiešam ir bēdīga, “cilvēki var ciesties, ciesties, bet cik ilgi”, sacīja Sūna.   Pagaidīs vēl šo gadu, bet, ja atkal piekrāps, tad viņi nolems iet projām,  prognozēja Sūna.

Viņaprāt, pašlaik ir aptuveni 1000 speciālistu, kuri “var jau rīt pacelt cepuri un aiziet”.

Ministra paļaušanos uz budžeta veidošanas sarunām viņš arī vērtēja skeptiski. Ja, piemēram, ministrs apņemtos demisionēt, ja finansējums netiks piešķirts, tad tajā ieklausītos, bet pašlaik “tā ir tukša runāšana”.

“Nevienā valstī ārēja drošība nevar būt svarīgāka par iekšējo drošību, karavīrs neķers noziedznieku. Kāpēc armijai dod visu, bet policiju var atstāt bada maizē?” vaicā Sūna.

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis piekrita, ka iekšējā drošība ir ārkārtīgi svarīga, un tagad policijai ir jānosargā tie speciālisti, kuri neaizgāja krīzes gados, kuri nostrādājuši 15 – 20 gadus un var pretendēt uz izdienas pensiju.

Jautāts, vai viņam ir pārliecība, ka valdība atradīs naudu policistu algām, Ķuzis sacīja: “Es ticu un ceru.”

Jau ziņots, ka ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers ceturtdien vēlreiz brīdināja par iespējamu kadru krīzi Valsts policijā, kas varētu notikt algu nepalielināšanas gadījumā. Arī pērn oktobrī Kalnmeiers uzsvēra - zemā atalgojuma, lielās kadru mainības un cilvēku neieinteresētības dēļ strādāt Valsts policijā izmeklētāju darba kvalitāte ir zema un lietu izmeklēšana tuvojas katastrofas līmenim.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti