Ministrs Ģirģens prasa policijai: Vai būs reakcija uz ziņām par nelikumībām Rīgas uzņēmumos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV") uzdevis Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim sniegt skaidrojumu, vai un kā policija reaģējusi uz medijos izskanējušo informāciju saistībā ar iespējamiem pārkāpumiem Rīgas pašvaldības uzņēmumā "Rīgas satiksme" un citos Rīgas domes pakļautībā esošajos uzņēmumos, informē ministra padomnieks Kārlis Miksons.

Viņš norāda, ka līdz šim dažādu pētniecisko mediju vēstītais par notiekošo Rīgas domes pakļautībā esošajos uzņēmumos norāda uz iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu un tautsaimniecību, un tas Valsts policijai ir jāpārbauda "ar kriminālprocesa metodēm un līdzekļiem". 

"Vēlos uzsvērt, ka, manuprāt, nav nepieciešams gaidīt īpašu iesniegumu, lai Valsts policija varētu uzsākt pārbaudi par valsts interešu aizskārumu," norādījis ministrs Ģirģens. 

KONTEKSTS:

Rīgas pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme" pastiprinātā sabiedrības uzmanības lokā nonāca saistībā ar tā saukto "Rīgas satiksmes" korupcijas lietu. Uzņēmumā tika veikts neatkarīgs audits, pēc kā iepriekšējais "Rīgas satiksmes" vadītājs Anrijs Matīss paziņoja, ka uzņēmumam draud maksātnespēja.

Auditoru ziņojums par "Rīgas satiksmi" atklājis trūkumus kopumā deviņās jomās, tai skaitā ar finansiālajām sekām, tie ir "gan dotāciju aprēķinu kārtība, gan iepirkumi, gan kredītlīnijas, gan parādu atgūšanas pasākumi autostāvvietām, gan sadarbības līgumi – "Rīgas mikroautobusu satiksme", "Rīgas karte"", iepriekš stāstīja Matīss, atzīstot, ka bijušās uzņēmuma valdes vadībā "Rīgas satiksmei" nodarīti vairāku miljonu eiro zaudējumi

Piemēram, 6 miljoni eiro pārmaksāti degvielas iepirkumā ar firmu, kuras īpašnieki noslēpti ārzonās, tramvaju iegādei piešķirtais kredīts iztērēts algām, dārgās e-talonu sistēmas uzturēšanai iztērēti 40% no biļetēs iekasētās naudas. Vislielākais "Rīgas satiksmes" naudas izsūcējs esot uzņēmums "Rīgas karte", kas uztur transporta e-talonu sistēmu, autostāvvietu aparātus un termināļus skolu ēdnīcās, kuros bērni pīkstina savas "Rīdzinieku kartes", lai saņemtu bezmaksas pusdienas. 

Vēl aptuveni miljonu eiro gadā "Rīgas satiksme" tērējusi konsultācijām, par kuru lietderību grūti pārliecināties. Piemēram, 38 000 eiro samaksāti par konsultāciju alternatīvās degvielas ieviešanā, 32 000 eiro pērn un tikpat aizpērn – par konsultāciju finanšu līdzekļu instrumentos, 35 000 eiro - darbinieku veselības uzlabošanas un sporta organizācijas jautājumos. Naudas saņēmējus Matīss neatšifrēja, taču 2017. gada deklarācijās bija lasāms, ka ieņēmumus no "Rīgas satiksme " ir guvuši arī "Saskaņas" un "Gods kalpot Rīgai" deputāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti