Krustpunktā

Kā veicināt tranzīta biznesa attīstību?

Krustpunktā

Oranžā kaste: Kas žurnālistikā ir objektivitāte un kā to izmērīt?

Jānis Reirs: projektā 5 miljoni EUR lielākam audžuģimeņu atbalstam

Ministrs: Budžets neļauj palielināt ģimenes pabalstu par trešo bērnu

Ģimenes valsts pabalsta palielināšanu par trešo bērnu liedza ierobežotās valsts budžeta iespējas, to Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" lika noprast labklājības ministrs Jānis Reirs ("Vienotība").

Taujāts, kāpēc nolemts nākamgad palielināt ģimenes valsts pabalstu par ceturto un nākamajiem bērniem, Reirs sākotnēji norādīja, ka valdības deklarācijā pausta apņemšanās pievērst pastiprinātu uzmanību ģimenēm ar vairākiem bērniem.

"Šajā gadījumā izvēlētas četru, piecu un vairāk bērnu ģimenes," sacīja labklājības ministrs Reirs.

Jautāts, vai tādējādi ir pamats domāt, ka ir mainījusies valsts politika, kas līdz šim bija vērsta uz to, lai stimulētu trešā bērna ienākšanu ģimenēs, labklājības ministrs lika noprast: ģimenes valsts pabalsta palielināšanu jau par trešo bērnu liedza ierobežotās budžeta iespējas.

Tāpat ģimenēs ar četriem un vairāk bērniem ir lielāks nabadzības risks, sacīja labklājības ministrs.

Jau ziņots, ka valdība šonedēļ atbalstīja Labklājības ministrijas priekšlikumu no nākamā gada 1. janvāra ģimenes valsts pabalstu par ceturto un nākamajiem bērniem palielināt līdz 50,07 eiro mēnesī pašreizējo 34,14 eiro vietā. Kā zināms, ģimenes valsts pabalsta apmērs par pirmo bērnu ģimenē ir 11,38 eiro mēnesī. 

Tāpat valdība nolēma no nākamā gada 1. aprīļa palielināt valsts atbalstu apgādnieku zaudējušiem bērniem – apgādnieka zaudējuma pensijas, valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta un atlīdzības par apgādnieka zaudējumu minimālos apmērus.

Ģimenes valsts pabalsta palielināšanai par ceturto un nākamajiem bērniem ik gadu nepieciešami 3,5 miljoni eiro, bet atbalsta palielināšanai apgādniekus zaudējušiem bērniem – četri miljoni eiro gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti