Ministrs: Ādažu poligonā karavīri cietuši uzraugošo neuzmanības dēļ

Negadījums, kurā Ādažu poligonā mācību laikā cietuši trīs sabiedroto spēku karavīri, saistīts ar neuzmanību no šos karavīrus uzraugošajiem cilvēkiem. To intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atklāja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Attīstībai/Par!”).

“Viņi vienkārši atradās mācību šāviņiem nedaudz par tuvu un cieta gaisa spiediena rezultātā. Tie bija, protams, mācību šāviņi. Bet netika ievērota distance,” zināja stāstīt ministrs.

Viņš arī sacīja, ka izskatās – ar cietušo karavīru veselību viss būs kārtībā. Zināms, ka karavīri nogādāti ārstniecības iestādē.

“Negadījumi, protams, gadās, kad notiek liela mēroga mācības. Tā ir paaugstinātas bīstamības zona. Tam ir jāpievērš uzmanība,” piebilda Pabriks.

KONTEKSTS:

No 30. augusta līdz 3. oktobrim visā Latvijā notiek Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2021”, kuras scenārijā apvienotas ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes militārajām mācībām “Sudraba bulta”. Militārajās mācībās “Namejs 2021” piedalās aptuveni 9300 dalībnieku no 17 valstīm.

Mācību "Namejs" laikā Ādažu poligonā negadījumā cietuši trīs sabiedroto spēku karavīri.

Savukārt mācību aktīvā fāze, kas noritēja Rīgā, izpelnījās daļas garāmgājēju izbrīnu un vēlāk diskusijas sociālajos tīklos par informācijas trūkumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti