Ministriju norādītajām pret Covid-19 prioritāri vakcinējamo grupām – vien informatīva nozīme

Ministru kabineta vadītajā starpinstitūciju darbības koordinācijas grupā vēl pērn tika nolemts, ka visām ministrijām jāapkopo un Veselības ministrijai jāiesniedz savā pārraudzībā esošo nozaru darbinieku prioritāri vakcinējamo saraksti. Taču pašlaik šiem sarakstiem ir tikai informatīva nozīme.

ĪSUMĀ:

  • Pērn gada nogalē visam ministrijām lūgti prioritāri vakcinējamo saraksti.
  • Sarakstos jāiekļauj personas, kuras veic īpaši nozīmīgu darbu.
  • Piemēram, EM sarakstā ir 620 personas – enerģētikas darbinieki.
  • ZM sarakstā 1146 cilvēki – arī PVD, LAD, augu un meža dienestu inspektori.
  • VM iesniegtie saraksti pagaidām ir vairāk informatīvi, jo vakcīnu šobrīd ir maz.
  • Saraksti nepieciešami, gatavojoties masveida vakcinācijai.

Sarakstos bija jāiekļauj personas, kuras veic īpaši nozīmīgu darbu, kā trūkumu sabiedrība ātri izjustu. Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders norādīja – darbs šobrīd vēl notiek, tādēļ kopējais personu skaits sarakstos šobrīd nav zināms.

Piemēram, Ekonomikas ministrija (EM) sarakstā iekļāvusi 620 personas, atklāja ministrijas valsts sekretāra vietnieks Edijs Šaicāns.

Ministriju norādītajām pret Covid-19 prioritāri vakcinējamo grupām - vien informatīva nozīmeKristaps Feldmanis

“Kā prioritāros esam identificējuši – elektrības jomā ir “Sadales tīkla” personāls un “Augstsprieguma tīkls” personāls, kas ir sadales sistēmas un pārvades sistēmas operatori. Dabasgāzes jomā ir pārvades sistēmas operators “Conexus Baltic grid” un sadales sistēmas operators, kas ir AS “Gaso”. Ir iekļauts arī “Latvenergo” personāls, kas ir nepieciešams TEC un HES darbībai, un tad ir siltumapgādes jomā – galvaspilsētas siltumapgādes nodrošinātājs “Rīgas siltuma” kritiskais personāls,” pastāstīja Šaicāns.

Arī Zemkopības ministrija sarakstu jau sagatavojusi un prioritāri vakcinējamo šajā resorā izrādījies teju uz pusi vairāk – 1146. Ministrijā lūkojušies, kuri darbi ir nozarei visvairāk neatliekami vajadzīgi.

Ministrijas valsts sekretāra vietnieks Kaspars Cirsis skaidroja, ka, “piemēram, Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori un Valsts augu aizsardzības dienestā. Tāpat arī inspektori tiešā saskarē ar klientiem. Arī uz robežkontroļu nodrošināšanu, gan attiecībā uz pārtikas drošumu. Tāpat arī atsevišķi darbinieki Valsts meža dienestā, Lauku atbalsta dienestā (LAD) tie darbinieki, kas iesaistīti pārbaudēs uz vietas, pie finansējuma saņēmējiem”.

Tikmēr Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders norādīja, ka šie ministriju iesniegtie saraksti pagaidām ir vairāk informatīvi, jo vakcīnu šobrīd ir tik maz, ka ir jāvakcinē prioritārās grupas un atsevišķi izdalīt nozaru prioritātes pašlaik nav iespējams.

“Tas ir, lai gatavotos masveidīgajai vakcinācijas fāzei. Tā var sākties tikai, kad fiziski ir pieejamas šīs vakcīnas. Bet tas varētu notikt, sākot ar februāra otru pusi, ja trešā vakcīna tiek reģistrēta. No veselības nozares puses kā nākamā grupa, kuru noteikti būtu prioritāti jāparedz vakcinēt, būtu sociālās aprūpes centru darbinieki un klienti,” noradīja Šneiders.

Latvija visvairāk pasūtījusi uzņēmuma “AstraZeneca” ražotās vakcīnas, tomēr to piegāde vēl nevar notikt, jo tā nav reģistrēta Eiropas Savienībā. Paredzams, ka līdz ar šo vakcīnu reģistrēšanu un piegādi, būs iespējams vakcinēt daudz plašāku sabiedrības daļu.  

KONTEKSTS: 

Latvijā pašlaik pret Covid-19 vakcinē medicīnas iestāžu darbiniekus. Pēc tam plānots vakcinēt sociālās aprūpes iestāžu klientus un darbiniekus. Savukārt iedzīvotāju masveida brīvprātīgu vakcināciju pret Covid-19 plānots sākt martā, kad jābūt spējīgiem vakcinēt 100 000 iedzīvotāju nedēļā, iepriekš sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!"), norādot, kas tas prasīs būtiski pārkārtot līdzšinējo darbu.

Veselības ministrijas izstrādātais Covid-19 vakcinācijas stratēģijas ieviešanas plāns paredz, ka galvenās vakcinēšanas jaudas varētu nodrošināt ģimenes ārsti un privātās ārstniecības iestādes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt