Ministrijas un policija aicina neizplatīt un nedalīties ar viltus ziņām; atgādina par sodiem

Tieslietu ministrija, Kultūras ministrija un Valsts policija aicina kritiski izvērtēt satura avotus, no kuriem tiek iegūta informācija par koronavīrusu jeb Covid- 19 un neizplatīt maldinošu informāciju, bet iegūt ziņas no drošiem informācijas avotiem.

Lai pārliecinātos un atpazītu viltus ziņas, iedzīvotājus aicina izmantot Kultūras ministrijas izstrādātās vadlīnijas un, pirms dalīties ar kādu ziņu, kritiski izvērtēt šos punktus:

1. Kāds ir ziņas vēstījums? (Pievērs uzmanību, vai ziņas vēstījums ir sensacionāls, emocionāls; tiek lietoti dažādi pārspīlējumi)

2. Pārliecinies par ziņas avotu! (Kas to ir publicējis - vai par jomu atbildīgā valsts iestāde, uzticams medijs, vai arī ziņa tiek nodota kā tenkas - "no mutes mutē")

3. Izpēti ziņas saturu! (Vai saturs sakrīt ar citos uzticamos medijos publicēto? Kādi foto, videomateriāli izmantoti, vai lietotas atsauces? Vai teksta izkārtojums, gramatikas, pieturzīmju lietojums nerada šaubas?)

4. Veido savu uzticamo avotu sarakstu - atbildīgās valsts iestādes un mediji!

5. Neklusē, ja atpazīsti viltus ziņas (Uzrunā savus draugus, ģimeni, paziņas, ja viņi dalās ar nepatiesu informāciju! Par viltus ziņām, kas rupji pārkāpj sabiedrisko mieru un kārtību, raksti - [email protected]!)

Šajā ārkārtējās situācijas laikā ir svarīgi izmantot tikai oficiālus un uzticamus informācijas avotus.

Vienlaikus Tieslietu ministrija atgādina, ka viltus ziņu izplatīšanas gadījumā personas var tikt sauktas pie atbildības par rupju sabiedriskās kārtības traucēšanu, kas izpaužas acīmredzamā necieņā pret sabiedrību, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru, iestāžu un uzņēmumu darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt