Ministrijas nevēlas uzņemties atbildību par psihologu nozares sakārtošanu

Ministru kabineta komisijas sēdē pirmdien sprieda par psihologu profesionālās darbības regulējumu nepieciešamību.

Psihologu sniegtie atzinumi nav pietiekami kvalitatīvi. Nav noteiktas minimālās izglītības un kvalifikācijas prasības praktizējošiem psihologiem. Trūkst profesionāļu ar specifiskām zināšanām – tādi secinājumi radušies, analizējot nozares darbību.

Lai situāciju mainītu, Pārresoru koordinācijas centrs rosina Labklājības ministrijai (LM) izveidot vienotu psihologu sertificēšanas sistēmu. Tai būtu jānodrošina, lai noteiktu izglītības un kvalifikācijas kritērijus, ētikas normas, kā arī psihologu tiesības un pienākumus. Tomēr labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) ir skeptisks un nevēlas uzņemties atbildību par šīs nozares sakārtošanu.

„Tas, kas varētu būt, ka labklājības nozare maina normas savos dokumentos, kur reglamentē psihologu darbību, sevišķi kritiskās jomās, piemēram, bērnu tiesību jautājumos,” sacīja Augulis.

Gan Augulis, gan izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (Vienotība) iebilda pret plāniem kādu no viņu vadītajām ministrijām noteikt par galveno normatīvo aktu izstrādē. Tāpat iebildumi bija par noteikto termiņu - 1.martu, kas esot pārāk ātri.

Ministru kabineta lēmuma projekts paredzēja, ka LM, Iekšlietu ministrijai un Izglītības un zinātnes ministrijai līdz šā gada 1.septembrim jāizstrādā valsts pārvaldes uzdevumu izpildei nepieciešamo psihologu atzinumu standarti, iekļaujot tajos specifiskus jautājumus atbilstoši psiholoģiskās izpētes jomai. LM bija paredzēts uzdot sagatavot nepieciešamos normatīvo aktu projektus un noteiktā kārtībā iesniegt tos Ministru kabinetā līdz 1.martam.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt