Dienas notikumu apskats

Tiesa liek bloķēt «Telegram» Krievijā

Dienas notikumu apskats

Sociālais tīkls Facebook sola palīdzēt Latvijai nodrošināt Saeimas vēlēšanu caurskatāmību

NSP sēdē šodien tomēr neskatīja jautājumu par paralimiskā centra būvniecības līdzekļiem

Ministrijai aizdomas par zemes iegādes darījumu Paralimpiskā centra būvei

Piešķirot valsts finansējuma daļu topošā Paralimpiskā centra būvniecībai, pamanīts aizdomīgs darījums centram nepieciešamās zemes iegādē. Proti, Zemesgrāmatā pusmiljonu vērtais zemes gabals reģistrēts nevis uz Paralimpiskās komitejas vārda, bet iesaistīta trešā persona – biedrība "Paralimpiskais sporta centrs".

Vietā, kur pagaidām aug vien krūmi, iecerēts, ka jau pēc dažiem gadiem varētu atrasties paralimpiskais centrs ar multifunkcionālu sporta halli un naktsmītnēm.

No vairāk nekā 10 miljonu nepieciešamā finansējuma 1,8 miljonus centra tapšanai valdība bija gatava atvēlēt no nodokļu maksātāju naudas.

Pagājušajā gadā tika piešķirti pirmie 615 000 eiro, no kuriem 545 000 eiro bija paredzēti zemes iegādei. Zeme iegādāta Rīgā, Pārdaugavā, Ceraukstes ielā. Līdz pagājušā gada beigām biedrība iegādājās zemi no ārzemju latvietes, kas zemes gabalu Bišumuižā piekrita pārdot krietni zem tirgus vērtības. Taču zemes iegādē konstatēta rīcība, kas viesa aizdomas.

"Paralimpiskā komiteja šo zemi nav iegādājusies, šo zemi iegādājās "Paralimpiskais sporta centrs". Pašreiz Zemesgrāmatā šī zeme reģistrēta uz biedrības "Paralimpiskais sporta centrs" vārda. Līdz ar to mēs vērsām uzmanību, ka tas neatbilst valdības lēmumam un mūsu līgumam," teica Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Biedrības "Paralimpiskais sporta centrs" dibinātāji ir cita biedrība, kā arī vairākas privātpersonas, tostarp Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte. Kopumā biedrībā ir pieci biedri, arī komiteja.

Ja Zemesgrāmatā darījumiem ar zemi nebūtu uzlikts liegums, IZM būtu vērsusies tiesībsargājošās iestādēs. Pašlaik ministrija riskus nesaskata, tomēr pieprasījusi pārreģistrēt zemi uz Paralimpiskās komitejas vārda, kā paredzēja vienošanās. Paralimpiskā komiteja atzīst, ka kļūdījusies.

"No mūsu puses tā noteikti ir kļūda, ko mēs izdarījām, bet mēs to darījām tādēļ, lai šis darījums būt ļoti caurspīdīgs un lai šī biedrība nodarbotos tieši ar centra būvniecību. Lai to nejauktu kopā ar paralimpisko naudu, ikgadējo naudu, ko piešķir sportistiem, sacensībām," stāsta Dadzīte.

Viņa norāda, ka visi nepieciešamie dokumenti Zemesgrāmatu nodaļā iesniegti un tuvāko dienu laikā jānotiek pārreģistrācijai.

Savukārt IZM nosaka, ka, tiklīdz līgumā atrunātais tiks izdarīts, valdība varēs piešķirt solītos 1,2 miljonus eiro, kas vēl nav izmaksāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti