Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pēcpusdiena

Atklātas Rīgas Stradiņa universitātes Anatomikuma rekonstruētās telpas

Pēcpusdiena

Polijas valdību vadīs Mateušs Moraveckis

Lielo pilsētu asociācija aicina domāt par "inovatīviem nodokļiem" iepakojumam

Ministrija un pārtikas uzņēmumi kritizē ieceri par jaunu inovatīvu nodokli iepakojumam

Ideja par jaunu "inovatīvu nodokli" par iepakojumu nespētu sakārtot atkritumu apsaimniekošanas sistēmu. Turklāt paustās idejas jau šobrīd ir ietvertas likumā, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” pauda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Pārtikas uzņēmumu federācijas pārstāvji.

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas vadītājs Viktors Valainis nāca klajā ar ideju par jaunu, inovatīvu nodokli iepakojumam. Proti, ražotāji, kas savai produkcijai izmantotu otrreiz pārstrādājamu iepakojumu, nodoklī maksātu mazāk, bet tie, kuri tādu iepakojumu neizmantotu – attiecīgi maksātu vairāk.

Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts norādīja, ka jau šobrīd pastāv atbrīvojums no dabas resursa nodokļa tiem, kas piedalās atkritumu apsaimniekošanas sistēmā. Līdz ar to viņš neredz iespēju uzlikt nodokli “uzņēmumiem, kas to nav pelnījuši un godprātīgi maksā par atkritumu pārstrādi”.

Viņš uzsvēra, ka jau šobrīd likumā ir ietvertas Valaiņa minētās idejas, vienlaikus atzīstot – jautājums ir par to piemērošanu un kontroli.

Ministrijas viedoklim piekrita arī Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure, sakot, ka jauns nodoklis nesakārtos atkritumu apsaimniekošanas sistēmu kopumā. Viņa arī pauda bažas par Latvijas konkurētspēju, ja kaimiņvalstīs uzņēmējiem šāds nodoklis nav jāmaksā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti