Ministrija: Reemigrācijas projekts palīdzējis Latvijā atgriezties 20 ģimenēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Trīs mēnešu laikā kopš Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) reģionālo reemigrācijas koordinatoru tīkla izveides Latvijā atgriezušās 20 ģimenes – kopumā 45 personas. Savukārt 31 ģimene – kopumā 88 personas – pēc konsultācijas ar koordinatoriem norādījusi, ka pie labvēlīgiem apstākļiem plānotu atgriezties Latvijā, informē ministrijas pārstāvis Kaspars Rūklis.

Šajā laika posmā kopumā 964 cilvēki pie koordinatoriem vērsušies pēc informācijas. Plašāka saziņa notikusi ar 439 personām, kuras ir izrādījušas interesi par konkrētiem ar atgriešanos saistītiem jautājumiem. Vislielākā interese ir par atgriešanos Latgalē, norāda VARAM.

"Visas ģimenes, kas ir atgriezušās, savu nākotni saista ar Latviju. Atgriešanās iemesli ir dažādi, bet visiem reemigrantiem kopīgs ir viens – spēcīga vēlme dzīvot savā dzimtajā zemē un ieguldīt savu darbu, pieredzi un zināšanas Latvijā," saka Latgales reģionālā reemigrācijas koordinatore Astrīda Leščinska.

Ministrijā norāda, ka ciešā sadarbībā ar pašvaldībām koordinatori piedāvā potenciālajiem reemigrantiem praktiskus ieteikumus risinājumiem dažādos jautājumos. Koordinatori var palīdzēt atrast atbildes uz jautājumiem par pašvaldību pakalpojumiem, piemēram:

  • par bērnudārzu un skolu pieejamību reemigrantu bērniem;
  • par dzīvesvietu, ko var piedāvāt potenciālajiem reemigrantiem;
  • par tālākizglītību;
  • par uzņēmējdarbības un darba iespējām;
  • par pieejamajiem pakalpojumiem Latvijas pašvaldībās.

Reģionālo reemigrācijas koordinatoru kontaktinformācija atrodama VARAM mājaslapā.

KONTEKSTS:

Lai veicinātu aizbraukušo cilvēku atgriešanos atpakaļ uz Latviju, ir uzsākts jauns pilotprojekts “Reģionālais koordinators reemigrācijas veicināšanai". Tā ietvaros katrā reģionā šā gada februārī darbu uzsākuši reģionālie koordinatori, kuru galvenais uzdevums ir sazināties ar šobrīd ārvalstīs dzīvojošajiem cilvēkiem, lai noskaidrotu viņu vajadzības un problēmas, kas kavē pārcelšanos atpakaļ uz Latviju, kā arī iespēju robežās sniegtu nepieciešamo palīdzību.

Plānots, ka pilotprojekts ilgs vienu gadu, kura laikā reģionālajiem reemigrācijas koordinatoriem jāuzrunā vismaz 500 aizbraukušie.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti