Krustpunktā

Latvijas sabiedrība noveco. Scenāriji nākotnei tuvāko desmit gadu laikā

Krustpunktā

Neskaidrības OCTA piemērošanā: Likums atdots FM, diskusijas turpināsies

Jānis Reirs par pensiju indeksāciju, pabalstiem un bērnunamiem

Ministrija piedāvā noteikt 100 eiro piemaksu daudzbērnu ģimenēm

Labklājības ministrija (LM) piedāvā nepalielināt esošo ģimenes valsts pabalstu apmēru, bet daudzbērnu ģimenēm paredzēt 100 eiro piemaksu mēnesī, to labklājības ministrs atzina Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atzina labklājības ministrs Jānis Reirs ("Vienotība").

Vienlaikus ministrs atzina, ka šis ir viens no septiņiem vai astoņiem priekšlikumiem, kas pašlaik "cirkulē" saistībā ar ģimenes valsts pabalsta reformu. 

Pēc Reira teiktā, iepriekš ģimenes valsts pabalsta reformā piedāvāts pabalstu maksāt tikai par nepilngadīgiem bērniem. Tas nozīmētu, ka esošais pabalsts samazinātos 70 000 bērnu. Taču atkārtotā sēdē nolemts, ka reformā nedrīkst samazināt pabalstus nevienam tā saņēmējam.

"Otrs, ir jālikvidē ģimenes valsts pabalstu sistēmā netaisnība pret profesionālās izglītības iestādēs studējošajiem, kuriem maksā stipendijas, bet nemaksā ģimenes valsts pabalstu," teica ministrs, norādot, ka iecerēts arī īpaši atbalstīt daudzbērnu ģimenes.

Šis jautājums arvien ir atvērts, ņemot vērā budžetā ierobežotos līdzekļus - 32 miljonus eiro. "Šo sistēmu vēl turpinām veidot līdz [valsts nākamā gada] budžeta pieņemšanai. Gatavas sistēmas nav, kā tieši atbalstīt, cik daudz līdzekļu atvēlēt tieši daudzbērnu ģimenēm (..)," piebilda labklājības ministrs.

Vienlaikus Reirs atzina, ka, lai arī valdības rīcības plānā paredzēts strādāt pie atbalsta, lai veicinātu trešā bērna ienākšanu ģimenē, šī politika būtu jāpārskata, lai motivētu bērnu ienākšanu ģimenēs, kur ir tikai viens bērns vai nav vispār.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti