Ģimenes studija

Rotaļlietas bērnistabā - rātni plauktos vai visur? Ar mantām var arī mainīties

Ģimenes studija

Uzdrīkstēšanās atvērt sava nama durvis svešiem cilvēkiem ļauj iepazīt sevi

Traģēdija Dobelē: viena vainīgā nav, atbildība jāuzņemas vairākām institūcijām

Ministrija par traģēdiju Dobelē: Sociālais dienests nebija kūtrs, par situāciju zināja arī bāriņtiesa

Pretēji izskanējušajam, ka par situāciju Dobelē kādā ģimenē, kur pēc vecāku nāves dzīvoklī mira arī zīdainis un cieta trīs bērni, iepriekš nav zinājusi bāriņtiesa, nu atklājies, ka šī institūcija bijusi informēta, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Ģimenes studija” atklāja Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretāra vietniece Līga Āboliņa.

Pēc notikušās traģēdijas Dobelē ministrija vērsās pēc informācijas pie vietējā sociālā dienēta, lai vērtētu sociālo darbu ar ģimeni un lietā izdarīto. Iepriekš publiski izskanējis, ka sociālais dienests nepienācīgi vai kūtri rīkojies.

Taču pirmsšķietami redzams, ka sociālais dienests kopš 2014.gada intensīvi ar ģimeni ir strādājis: “Tas nav aprobežojies tikai ar formālajām vizītēm. Tur bija nopietna iesaiste, lai bērni tiktu piereģistrēti bērnudārzos, sekotu līdzi, kāda ir viņu aprūpe, kādi viņi nāk uz bērnudārzu un kāds ir stāvoklis. Bijusi regulāra sadarbība ar ģimenes ārstu, lai sekotu veselības aprūpei.”

Attiecībā uz situāciju šajā ģimenē esot rīkotas arī starpinstitūciju sanāksmes. Bijusi iesaistīta arī bāriņtiesa un atsevišķos gadījumos arī sadarbība ar policiju. Iepriekš gan izskanēja informācija, ka ne policija, ne sociālais dienests par šo ģimeni nesniedza informāciju vietējai bāriņtiesai. 

Ministrija vēl vērtēs, vai darbs šajā lieta un institūciju iesaiste nebija tikai formāla rīcība, bet arī praktiski soļi. “Jautājums paliek – kā mēs nododam katram piemērotājam katrā pagastā to, ka normas tiek izprastas un piemērotas nepareizi. Ja reiz šādi gadījumi notiek, tad sistēmā problēmas eksistē,” pauda Āboliņa.

Līdzās tam, ka šajā gadījumā bērnu māte sadarbojusies ar sociālo dienestu, būtisks jautājums ir arī par tēva iesaisti un darbs ar viņu. “Ja tētim nebija algota darba, viņš, protams, arī piedalījās bērnu audzināšanā, tad kādēļ un vai šajās apmācībās neiesaistījās tētis, kāda bija viņa izpratne, īpaši ņemot vērā to, ka starp vecākiem bija tik milzīga vecuma starpība,” norāda Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bāriņtiesu un audžuģimeņu departamenta direktore Valentīna Gluščenko.

Ziņots, ka kādā dzīvoklī Dobelē pēc vecāku nāves, iespējams, narkotikas pārdozēšanas dēļ četri mazi bērni nedēļu pavadījuši aizslēgtā dzīvoklī pie atvērta loga. Lai gan ģimene dzīvojusi pilsētā daudzdzīvokļu mājā, neviens no kaimiņiem policijā nav vērsies. Jaunākais bērns – deviņus mēnešus veca meitenīte – no bada un atūdeņošanās miris.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti