Dienas ziņas

Nedienas ar autobusu reisiem turpinās

Dienas ziņas

Pedagogu arodbiedrības padome atbalsta beztermiņa streiku

A. Stašāne pamet VMD vadītājas amatu

Ministrija noliedz atbalsta trūkumu Meža dienesta vadībai

Zemkopības ministrija noliedz atbalsta trūkumu reformām Valsts meža dienestā (VMD), ko par iemeslu amata atstāšanai minēja līdzšinējā dienesta vadītāja Aina Stašāne. Pagaidām VMD vadīs Zemkopības ministrijas Meža departamenta direktors Arvīds Ozols.

Ainu Stāšani Valsts meža dienesta ģenerāldirektores amatā Zemkopības ministrija iecēla pirms diviem gadiem. Taču jaunās vadītājas iecerētās reformas un uzlabojumi saskārās ar asu pretestību no darbinieku puses. Konfliktu atrisināt vadītājai neizdevās, un arī ministrijas pacietība izsīka.

"Tas, kādēļ esmu pieņēmusi lēmumu atstāt Valsts meža dienesta ģenerāldirektora amatu, ir tas, ka šobrīd jau uzsāktajām plānotajām reformām nav politiskā atbalsta, nav ministrijas atbalsta," sacīja Stašāne.

Aina Stašāne
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

Reforma paredzēja atteikties no līdzšinējās kārtības, kad katram mežzinim ir savs pastāvīgs uzraugāmais iecirknis jeb apgaita. Tie tiktu mainīti, lai mazinātu korupcijas riskus. Bija iecerēts arī centralizēt administrāciju, likvidējot reģionālās struktūrvienības – virszmežniecības.

Dienesta darbinieki atklātā vēstulē lūdza politiķus šo reformu apturēt, jo tā esot sasteigta, nepārdomāta un apdraud meža uzraudzības kārtību Latvijā.

"Darbinieki nebija gatavi tik progresīvām idejām un tik progresīvām pārmaiņām, kādas bija iecerētas," sacīja Stašāne.

Turpretim darbinieku pārstāvji Stašānei pārmeta autoratīvu vadības stilu un neieklausīšanos padoto viedoklī. Galu galā arī Zemkopības ministrija nosliecās darbinieku pusē.

"Netika veikta komunikācija, netika izdiskutēts, un bieži vien ļoti pareiza lieta tika nepareizi saprasta vai tīšām nesaprasta no VMD darbinieku puses. Tur arī veidojās tās lielākās kļūdas," sacīja zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglīts (Nacionālā apvienība).

Vienlaikus Eglīts norādīja, ka ministrija atbalsta pārmaiņas Valsts meža dienestā un neatkarīgi no tā, kas stāsies Stašānes vietā, reformām jāturpinās.

"Mēs nevaram piekrist šim argumentam, jo jau gada sākumā, kad notika lielā diskusija ar arodbiedrības pārstāvjiem, tika doti skaidri uzdevumi, kas ir jāveic, ieviešot šīs pārmaiņas. Un no tā diemžēl lielākā daļa netika izdarīta, netika veiktas diskusijas un konsultācijas ar arodbiedrību, netika pilnībā iesaistīta meža nozares arodbiedrība," sacīja ministra biroja vadītājs.

Zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglīts
00:00 / 00:31
Lejuplādēt

Tādēļ Stāšanei piedāvāts rotēt uz citu amatu citā Zemkopības ministrijas pakļautībā esošajā iestādē, bet viņai piedāvātais amats nešķitis saistošs.

Pagaidām par VMD ģenerāldirektora pienākumu izpildītāju iecelts pašreizējai Zemkopības ministrijas Meža departamenta direktors Arvīds Ozols, kurš vismaz sākotnēji abus amatus apvienošot. Tas gan darījis bažīgu mežinieku arodbiedrību, kas satraucas par iespējamu interešu konfliktu un vēlas, lai uz vadītāja vietu tiktu rīkots atklāts konkurss.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt