Ministrija: Latvijas baznīcas atbalsta vakcināciju pret Covid-19 un aktīvāk aicinās ticīgos potēties

Latvijas baznīcas atbalsta vakcinēšanos pret Covid-19. Reliģijas lietu konsultatīvās padomes sēdē reliģisko organizāciju vadītāji norādījuši, ka vēl aktīvāk aicinās ticīgos vakcinēties.

Tieslietu ministrijā informēja, ka tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija) sasauca padomes sēdi tiešsaistē, lai apspriestu ārkārtējās situācijas laikā ieviestos ierobežojumus un nepieciešamo rīcību Covid-19 infekcijas apkarošanai. 

Bordāns piebilda, ka reliģiskās organizācijas ir bijušas vienas no apzinīgākajām valstī noteikto epidemioloģisko ierobežojumu ievērošanā. Arī pašlaik reliģisko organizāciju vadītāji esot gatavi ne tikai solidarizēties ar pārējo sabiedrību, bet arī apliecināt gatavību vēl vairāk iesaistīties vakcinēšanās nozīmes skaidrošanā, lai palīdzētu sabiedrības pārstāvjiem saprast un izprast vakcinācijas sniegtos ieguvumus sabiedrībai kopumā.

Sarunas laikā ar baznīcu vadītājiem izskanēja aicinājums arī sabiedriskajiem medijiem vēl aktīvāk iesaistīties vakcinēšanās nozīmes skaidrošanā un ar praktiskiem piemēriem uzrunāt iedzīvotājus vakcinēties pret Covid-19, pēc iespējas plašāk šajā procesā iesaistot mediķus un veselības ekspertus.

Valdības pieņemtais lēmums nosaka, ka no 11. oktobra bez vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta var piedalīties reliģiskās darbības norisēs iekštelpās un ārtelpās, ja vienai personai tiek nodrošināti ne mazāk kā 15 kvadrātmetri no publiski pieejamo telpu platības un tiek lietota sejas maska. Ja reliģiskā darbība tiek veikta tā sauktajā “zaļajā režīmā” (tikai personām ar vakcinēšanās vai pārslimošanas sertifikātu), tad ierobežojumi ir mazāki.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī.

Valdība lēma valstī no 11. oktobra uz trim mēnešiem izsludināt ārkārtējo situāciju, kas Covid-19 pandēmijā ir jau trešā reize. Vienlaikus noteikti ierobežojumi ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tostarp uzsvars likts uz darbu attālināti un valsts un pašvaldības iestādēs strādājošajiem pienākumu potēties pret Covid-19. Noteikti arī ierobežojumi tirdzniecībā, pakalpojumos, ēdināšanā, kā arī kultūras jomā.

Savukārt skolas var turpināt darbu klātienē, visiem bērniem valkājot maskas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt