Ministrija: Galvenie ārpolitikas izaicinājumi – klimats, tehnoloģijas, finanses, starptautiskā kārtība un drošība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvijas galvenie ārpolitikas izaicinājumi ir klimata pārmaiņas, tehnoloģiju attīstība, demogrāfija, ekonomika, finanses, starptautiskā kārtība un drošība, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Kalniņa-Lukaševica norādīja, ka izaicinājumi ietver arī iespējas. Piemēram, klimata pārmaiņas un tehnoloģiju attīstība var būt ļoti dārga, bet vienlaikus Latvija varētu pati radīt inovācijas šajās jomas.

“Tātad, vai mēs esam tādi kā sekotāji, vai tie, kas proaktīvi sagatavojas un spēj no tā nopelnīt un palielināt Latvijas labklājību un drošību,” sacīja ministrijas pārstāve.

Viņa norādīja arī uz demogrāfijas problēmām: “No vienas puses, pasaulē iedzīvotāju skaits ļoti būtiski pieaug, bet Latvijā iedzīvotāju skaits samazinās un notiek novecošanās.”

Tāpat ļoti mainīgi ir drošības jautājumi un starptautiskās attiecības. “Piemēram, izmaiņas globālajā ekonomikā – redzam Ķīnas, Indijas ietekmes pieaugumu, ASV politikas, īpaši tirdzniecības politikas izmaiņas. Arī enerģētikas politika, kas ļoti cieši saistīta ar starptautiskajām attiecībām un būtiski ietekmē situāciju Latvijā,” sacīja Kalniņa-Lukaševica.

Līdz ar to ir gan klasiski ārpolitiski jautājumi, gan globālas izmaiņas. “Mēs nevaram vairs mūsdienās runāt par izolētu drošības politiku, neskatoties uz hibrīddraudiem un dažādiem jaunajiem izaicinājumiem. Teiksim, tehnoloģijas, kas ir gan ekonomikas attīstībai, gan tieši ietekmē starptautisko drošības kontekstu.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti