Ministre vērtē – vecāku līdzmaksājums par skolēnu ēdināšanu ir pieņemams pagaidu risinājums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vecāku līdzmaksājumu ieviešana par skolēnu ēdināšanu, lai nodrošinātu papildu finansējumu cenu kāpuma iespaidā, ir pieņemama forma, to apliecinājušas arī vecāku organizācijas. Tā, atsaucoties uz plānoto vecāku līdzmaksājuma ieviešanu par 5.–12. klašu skolēnu ēdināšanu Rīgas skolās, intervijā Latvijas Radio sacīja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (“Konservatīvie”).

Līdzmaksājuma ieviešana ir atkarīga no katras pašvaldības lēmumiem, un šādas situācija var būt, bērnu vecākiem ar to jārēķinās, pauda ministre. Tomēr tas nenozīmē, ka tas tā arī notiks. 

Muižniece skaidroja, ka patlaban Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ar citām ministrijām, pašvaldībām un vecāku organizācijām strādā pie jauna ēdināšanas maksas aprēķina. Pēc tam ministrija centīsies piesaistīt papildus nepieciešamo finansejumu visu audzēkņu brīvpusdienām.

Patlaban noteiktie 1,42 eiro dienā viena skolēna paēdināšanai ir nepietiekami, vienojušās iesaistītās puses. Veselības ministrija esot sagatavojusi pārrēķinu, kur šī summa ir 1,90 eiro. Izskanējuši arī varianti par 2,20 eiro vai 3 eiro dienā atvēlēšanu viena skolēna paēdināšanai, pauda Muižniece, tomēr maijā paredzēts vēlreiz Veselības ministrijas piedāvājumu pārrēķināt. 

Pēc vienošanās par jauno maksu par skolēna paēdināšanu vienā dienā IZM plāno vērsties valdībā ar pieprasījumu par papildus finanšu piešķiršanu, lai saņemtu nepieciešamos līdzekļus izglītības iestāžu audzēkņu ēdināšanai no septembra līdz decembrim. Tāpat dotāciju brīvpusdienām vajadzēs iestrādāt arī nākamā gada valsts budžeta plānā, bet to jau apstiprinās nākamā Saeima, piebilda Muižniece. 

Muižniece sacīja, ka vecāku līdzmaksājums ir komplekss jautājums, tomēr, ņemot vērā cenu pieaugumu, šis ir pieņemams risinājums: “Šis līdzmaksājums faktiski arī kā tāds disciplinējošs pasākums, kaut vai paziņot būs vai nebūs bērns skolā, ēdīs vai neēdīs pusdienas, – tā, manuprāt, ir pieņemama forma. To ir arī parādījušas vecāku organizācijas.” 

KONTEKSTS:

Rīgā no 1. septembra plānots palielināt maksu par ēdināšanu izglītības iestādēs, kas prasīs 16,9 miljonus eiro gadā. Izmaksu pieaugumu ir iecerēts segt daļēji no pašvaldības budžeta un daļēji ar 5.–12. klašu audzēkņu vecāku līdzmaksājumu 50% apmērā no ēdināšanas pakalpojuma cenas. Bezmaksas ēdināšanu paredzēts saglabāt 1.–4. klašu skolēniem, kā arī audzēkņiem ar sociālo statusu no trūcīgām, maznodrošinātām, daudzbērnu ģimenēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti