Ministre: Vairs nav citu variantu, kā vien lemt par Covid-19 sertifikātu prasīšanu skolotājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pašlaik – mēnesi pirms mācību gada sākuma – vairs nav redzama cita iespēja, kā vien bērnu izglītības vārdā lemt par Covid-19 sertifikātu pieprasīšanu skolotājiem, diskusijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atzina izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (Jaunā konservatīvā partija).

Komentējot ieceri par prasību skolotājiem obligāti vakcinēties pret Covid-19, Muižniece norādīja uz laika trūkumu, tuvojoties mācību gada sākumam: “Ja mēs nebūtu mēnesi pirms jaunā mācību gada sākuma un situācijā, kur skolās tikai 62% vakcinētu pedagogu, būtu maijs, vakcīnas sen visiem būtu bijušas pieejamas un mums būtu trīs mēneši laika domāt, spriest, pārliecināt, motivēt, es teiktu – jā, ir dažādi veidi, kā vēl mēģināt pielāgoties, ja nu gadījumā kāds nav pārliecināts par izvēli, ka vakcīnas ir vienīgā izeja.”

Savukārt pašlaik, tuvojoties mācību gadam un redzot, ka skolotāju vakcinācijas aptvere strauji nepieaug, ministre vairs neredz citu izeju, kā vien

“stingri un izlēmīgi pateikt, ka bērnu nākotnes izglītības vārdā mums nav citu variantu, kā vien pieprasīt Covid-19 sertifikātus”.

Politiķe neslēpa, ka šāds solis var novest pie problēmām ar skolotāju skaitu kādās skolās. Tad būtu jāmeklē krīzes risinājums, sacīja Muižniece, gan neminot neko konkrētāk.

“Es nekādā veidā negribētu, ka kādam ienāk prātā doma, ka atkal varam tā brīvprātīgi mēnesi, divus, trīs, nu pagaidīsim, paskatīsimies. Un tad mēs vēl vienu gadu būsim tā vienīgā valsts, kurā izglītība bērniem netiek nodrošināta. Nu, tas tā nedrīkst būt,” sacīja Muižniece.

Savukārt Liepājas Raiņa 6. vidusskolas direktors Kārlis Strautiņš mudināja domāt par atbalstu pret Covid-19 vakcinētajiem pedagogiem. “Domāt, kā atbalstīt tos, kam ir misijas apziņa, tos, kas ir gatavi pārkāpt pāri. (..) Tāpēc aicinu padomāt, kādi varētu būt papildu atbalsta pasākumi, motivējoši rīki, kas varētu palīdzēt pedagogus pārliecināt,” sacīja Strautiņš.

Skolas direktors arī uzsvēra, ka Covid-19 drošām mācībām klātienē ļoti būtiska būs ne tikai skolotāju, bet arī bērnu vecāku vakcinēšanās pret Covid-19.

Tikmēr Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens (“Jaunā Vienotība”) šajā problemātiskajā situācijā saskatīja arī iespēju:

“Iespējams, šis nostrādās arī kā mehānisms skolu tīkla efektivizācijai.

Mēs zinām – tā rezerve ir milzīga, un, iespējams, tas spiedīs pašvaldības [rīkoties], domājot par to, kādā veidā ātrāk palielinām pedagogu algas.”

KONTEKSTS:

Valdība konceptuāli vienojās, ka varētu dot darba devējiem tiesības atbrīvot no amata darbiniekus, kuriem nav Covid-19 sertifikāta. Plānota obligāta vakcinēšanās ārstniecības, sociālās aprūpes un izglītības iestādēs. Valsts un pašvaldības iestādēs klātienē varēs apkalpot darbinieki ar Covid-19 sertifikātiem. To vajadzēs arī darbiniekiem, kas nodrošina iestādes vai uzņēmuma darba nepārtrauktību.

Iepriekš lūgumu nogaidīt ar lēmumu obligātu vakcināciju pret Covid-19 pauda izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (Jaunā konservatīvā partija) cerībā, ka pedagogu vakcinācijas tempi tuvāko divu nedēļu laikā varētu pieaugt. LIZDA iestājas par brīvprātīgu vakcinēšanos pedagogiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti