Labrīt

AKKA/LAA prioritāte arī ārkārtas situācijā ir autori

Labrīt

Pārbaudījums nerviem, ieguvums attiecībām: Vorzu ģimenes dienasgrāmata pēc pašizolācijas

Labklājības ministre pieļauj bezdarbnieka pabalsta izmaksas termiņa pagarinājumu

Ministre rosina izmaksāt 50 vai 100 eiro pabalstus ģimenēm ar maziem bērniem

Ģimenēm, kurās aug bērni līdz septiņu gadu vecumam, varētu izmaksāt pabalstus 50 vai 100 eiro apmērā, intervijā Latvijas Radio pastāstīja labklājības ministre Ramona Petraviča (“KPV LV”).

Iepriekš Nacionālā apvienība rosināja dīkstāves pabalstu aprēķināt diferencēti, ņemot vērā bērnu skaitu ģimenē. Labklājības ministre šādam rosinājumam nepiekrīt, to uzskatot par nevienlīdzīgu pieeju. Viņa sacīja, ka šāda pieeja nebūtu godīga pret tiem cilvēkiem, kuri saņem bezdarbnieka pabalstu, kas nav atkarīgs no bērnu skaita.

Petraviča rosina noteikt atbalstu ģimenēm ar bērniem – pabalstu kādas konkrētas summas apmērā attiecībā uz visiem bērniem vecumā līdz septiņiem gadiem. Tie varētu būt 50 vai 100 eiro. Taču valsts budžetam tas būtu finansiāli ietilpīgi, atzina ministre, neminot konkrētu summu.

Pirmdien, 30. martā, starp koalīcijas partijām neizdevās panākt vienošanos par to. Ministre pieļāva - ja šo atbalstu neizdosies ieviest, tad vajadzētu vismaz palīdzēt ģimenēm, kurās ir bērns ar invaliditāti.

“Vispareizāk būtu nodalīt mērķauditoriju, kurai mēs tiešām gribētu palīdzēt. Piemēram, kuru vecāku ienākumi ir zem kādas robežas. Bet to nav iespējams izdarīt ātri. Jo mums pašlaik nepieciešamas ātras darbības,” sacīja Petraviča.

Līdzīgi kā iepriekš viņa arī pieļāva iespēju pārvērtēt bezdarbnieka pabalsta ilgumu, kas no šī gada sākuma ir saīsināts. To varētu pagarināt par četriem vai sešiem mēnešiem.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim. Cīņai ar vīrusu noteica aizvien stingrākus ierobežojumus, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

 Pandēmijas ekonomisko seku pārvarēšanai Latvijā paredzēti īpaši valsts atbalsta mehānismi Covid-19 skartajiem uzņēmumiem, to darbiniekiem, Covid-19 pacientiem un arī visiem uzņēmumiem, kopumā  valsts mobilizējusi līdzekļus nedaudz vairāk kā 2 miljardu eiro apmērā.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti