Labrīt

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma Baltijas laikmetīgās keramikas izstāde

Labrīt

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Egils Baldzēns

Iekšlietu ministre Marija Golubeva. Situācija uz robežas ar Baltkrieviju

Ministre: Pašlaik nav indikāciju par migrantu pieplūdumu no Baltkrievijas

Pašlaik nav indikāciju par iespējamu migrantu pieplūdumu Latvijā no Baltkrievijas, tomēr valsts gatavojas visiem scenārijiem, intervijā Latvijas Radio sacīja iekšlietu ministre Marija Golubeva (“Attīstībai/Par”).

Lai uzlabotu drošību uz Latvijas – Baltkrievijas robežas, Latvija plāno būvēt žogu. Cerot paātrināt šo procesu, nākamnedēļ par to varētu lemt valdībā. Līdz žoga izbūvei plāno intensīvāku robežas patrulēšanu, bet sliktākajā gadījumā, ja būs vērojams migrantu pieplūdums, izvietos pagaidu žogu, par ko ministre gan atzina, ka tas nav optimāls risinājums.

Golubeva sacīja, ka pašlaik nav indikāciju, ka migrantu plūsma no Lietuvas varētu pārvirzīties uz Latvijas robežu. “Bet mēs vienmēr gatavojamies visiem scenārijiem, tajā skaitā šim,” piebilda politiķe.

Iepriekš tika runāts par iespēju izsludināt ārkārtas stāvokli Augšdaugavas un Krāslavas novados. To varētu apsvērt, ja robežas nelikumīgu šķērsotāju skaits būs tāds, ka robežsardze nespēs tikt galā, pastāstīja Golubeva.

Ministre apliecināja, ka Latvija negatavojas uzņemt daļu Lietuvā ienākošo irākiešu.

Latvija gan palīdz Lietuvai krīzes risināšanā, nosūtot palīgā robežsargus un dažādas imigrantu uzturēšanai nepieciešamās lietas.

KONTEKSTS:

2021. gada vasarā ievērojami palielinājies migrantu skaits, kas no Baltkrievijas cenšas iekļūt Lietuvas teritorijā. Lielākā daļa migrantu ir bēgļi no Irākas, Sīrijas un Afganistānas.

Lietuvas amatpersonas uzskata, ka Baltkrievijas varas iestādes apzināti neliek šķēršļus robežas šķērsošanai, lai tādējādi sodītu Lietuvu par atbalstu Baltkrievijas opozīcijai un sankcijām pret Aleksandra Lukašenko režīmu. Lietuva šādu rīcību raksturo kā hibrīdkara izvēršanu pret Eiropas Savienību.

Tikmēr Latvijā, lai gan nav vērojams migrantu pieplūdums pāri Baltkrievijas robežai, plāno aktīvāk stiprināt savu austrumu robežu. Tiek plānots uz Latvijas – Baltkrievijas robežas būvēt žogu, kā arī pastiprināt patruļas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti