Labrīt

Valmierietes rada personalizētus peldkostīmu no pārstrādātas plastmasas

Labrīt

Zinātnieks populārā homeopātiskā preperātā neatrod aktīvo vielu

Ilga Šuplinska: Latvijas skolas varētu nodrošināt attālinātu mācīšanos

Ministre: Latvijas izglītības iestādēs var nodrošināt mācības attālināti

Latvijas izglītības iestādēs ir iespējams nodrošināt, ka bērni mācās attālināti, intervijā Latvijas Radio sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).

Šāds ierobežojums varētu būt nepieciešams, lai ierobežotu "Covid-19" izplatību. Ministre stāstīja, ka mācības attālināti varētu īstenot divas līdz četras nedēļas.

Atbildot uz jautājumu par to, kurā brīdī mācības skolās vajadzētu apturēt, ministre teica: "Tikko kā notiek nekontrolēta vīrusa parādīšanās." Tas nozīmē, ka nav saprotams, kur bērns saslimis, proti, ka viņš nav ceļojis, bet, iespējams, saslimis skolā.

Visgrūtāk būtu ar darba apturēšanu pirmsskolas izglītības iestādēs un sākumskolas klasēs, jo šajos gadījumos arī vienam no vecākiem jāpaliek mājās.

Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) informēja, ka pārcelt skolēnu brīvlaiku nav risinājums vīrusa izplatības ierosināšanai, jo daudziem vecākiem šajā laikā jau ir paņemts atvaļinājums, tādēļ optimālāk būtu divas nedēļas pēc gaidāmā brīvlaika mācības nodrošināt attālināti.

No 16. marta līdz 20. martam pavasara brīvlaikā dosies 1. līdz 11. klašu skolēni, bet no 23. līdz 27. martam – 12. klašu skolēni. Tas nozīmē, ka mācības attālināti notiks no 23.marta līdz 6.aprīlim.

IZM apzinās izaicinājumus, kas saistīti ar attālināto mācību nodrošināšanu visiem skolas vecuma bērniem Latvijā. Pēc sarunām ar pašvaldībām ir skaidrs, ka tehnoloģijas ir pieejamas skolām, taču nav apzināta katra bērna individuālā situācija, it īpaši pieeja internetam un viedierīcēm. Šo risku izvērtējums tiks turpināts, apzinot visus izglītojamos, tostarp meklējot risinājumus kopā ar sociālajiem partneriem. IZM lūgs visas skolas sniegt informāciju par bērnu iespējamiem saziņas veidiem.

Ja gadījumā attālinātās mācības nebūs iespējams īstenot kā plānots, ministrija apsvērs iespēju pagarināt brīvlaiku.

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības Organizācija norāda, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni.

Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu "Covid-19" izplatību.

Ieteikumi un rekomendācijas, biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par koronavīrusa izraisīto uzliesmojumu pieejami Veselības ministrijas tīmekļvietnēSlimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē, kā arī IZM tīmekļvietnē.

 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti