Ministre: finansējumu akadēmiskā personāla algu celšanai var rast IZM budžetā

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir gatava rast 2020. gadā nepieciešamo finansējumu 383 777 eiro apmērā augstākās izglītības pedagogu darba samaksas paaugstināšanai, nodrošinot to IZM piešķirtā budžeta ietvaros. Par to trešdien, 12. augustā, tikšanās laikā informēta arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), informēja IZM.

Tādējādi IZM neatkāpjas no iepriekš solītā par akadēmiskā personāla atalgojuma kāpinājumu.

Savukārt jautājums par papildu valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu augstskolu un koledžu pasniedzēju atalgojuma paaugstināšanas nodrošināšanai 2021.gadā un turpmāk ir iekļauts IZM prioritāro pasākumu sarakstā un izskatāms Ministru kabinetā vidēja termiņa budžeta ietvara likumprojekta un gadskārtējā valsts budžeta likumprojekta sagatavošanas un izskatīšanas procesā.

"Algu paaugstināšana pedagogiem saskaņā ar apstiprināto grafiku paralēli veicamajām reformām ir IZM  prioritāte, un izņēmums nav arī akadēmiskais personāls.

Jāpiebilst gan, ka augstskolu autonomija ir vērojama arī akadēmiskā personāla atalgojuma politikas veidošanā. Amplitūda, kādā tiek noteikts atalgojums konkrētajam akadēmiskajam amatam, svārstās līdz pat 1000 eiro. Saskaņā ar pašu augstskolu sniegtajiem datiem, piemēram, asistenta tarifa likme ir no 3,1 un 11,6 eiro stundā, bet vidējā ienākumu amplitūda – no 194 eiro līdz 1308 eiro," teica izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).

IZM aicināja LIZDA pārstāvjus komunicēt ar augstākās izglītības iestāžu vadību, skaidrojot vienota atalgojuma politikas nepieciešamību vismaz vienas iestādes līmenī, savukārt akadēmiskā personāla karjeras pārskatīšana augstskolu reformas gaitā ļautu panākt, ka veidojas līdzīga situācija augstākās izglītības sektorā valstī.

IZM atgādināja, ka no 2020. gada 1. septembra vispārējās izglītības, profesionālās izglītības un interešu izglītības pedagogu zemākā darba algas likme tiek palielināta no 750 eiro līdz 790 eiro par likmi jeb 30 stundu darba nedēļu. Tajā pašā laikā pašvaldību vispārizglītojošo skolotāju vidējā algas likme 2019./2020.mācību gadā bija 831 eiro. Plašāk par to, kā veidojas skolotāju darba samaksa, iespējams iepazīties IZM tīmekļvietnē.

KONTEKSTS:

Valdība jūnija vidū atbalstīja 8,2 miljonu eiro piešķiršanu pedagogu minimālās algas likmes paaugstināšanai no 750 līdz 790 eiro. LIZDA gan norādīja, ka atalgojuma palielinājums nav attiecināts uz augstskolu mācībspēkiem, radot nevienlīdzības situāciju. Šo jautājumu valdība jūnija vidū lēma atlikt uz nākamā gada budžeta sarunām, tā sadusmojot LIZDA.  

Augstskolu pedagogu algu palielinājumam summa, kas šogad no 1. septembra būtu nepieciešama ir 380 000 eiro, bet gada griezumā nedaudz vairāk kā viens miljons eiro. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt