Panorāma

Turcija piekrīt NATO Baltijas aizsardzības plānam

Panorāma

Panorāma

«Diagnoze – vēzis»: 11 lietas, ko mainīt un uzlabot

Ministre: «Diagnoze – vēzis» ieteikumus jau paredzēts ieviest

Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta žurnālistiskās pētniecības projekta "Diagnoze – vēzis" par vēža diagnostiku un ārstēšanu Latvijā noformulētie priekšlikumi jau ir procesā, saņemot žurnālistu vēstuli, sacīja veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par").

Dokumenti

LTV Ziņu dienesta vēstules pilns teksts

Lejuplādēt

135 KB

Žurnālisti trešdien publiskoja vēstuli ar 11 ieteikumiem, kurus bija saskatījuši projektā. Vēstule tika adresēta valsts augstākajām amatpersonām, atbildīgās Saeimas komisijas vadītājam, veselības ministrei un divu lielāko Rīgas slimnīcu vadībai.

"Man patīk, ka pirmais punkts ir sakārtot Vēža reģistru. Tad, kad mums ir pilnvērtīgs Vēža reģistrs, varam sekot līdzi pacientiem, izmeklējumu kvalitātei. Ķirurģisko operāciju kvalitāte. Jāoperē vēzis tur, kur ir vislabākā kvalitāte," komentēja Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride ("Attīstībai/Par").

Komisijā sola, ka jau gada sākumā Veselības ministrijai, Nacionālā veselības dienesta un Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvjiem būs jāatskaitās par padarīto. 

Andris Skride saņem LTV Ziņu dienesta vēstuli

"Un, ja būs nepieciešamas izmaiņas likumā, kas ir mūsu tiešais pienākums, to arī veiksim!" sacīja Skride.

Ziņu dienesta žurnālistu prasītie risinājumi iesniegti arī premjeram un nozares ministrei. 

"Pirmais iespaids ir tāds, ka faktiski visi ierosinājumi ir procesā..." sacīja veselības ministre. Viņa skaidroja, ka problēmas atklātas ļoti precīzi un jau rit darbs pie šo priekšlikumu ieviešanas.

"Tas jaunais, kas bija caur šo raidījumu sēriju, - problēmai jūs pielikāt klāt emocijas un problēmām sejas. Cilvēki liecināja par saviem konkrētiem pārdzīvojumiem," uzsvēra Viņķele.

Absolūta prioritāte esot "zaļā koridora" sistēmas sakārtošana, lai tiem, kam vēzis atgriezies, arī būtu iespēja ātri saņemt izmeklējumus un konsultācijas. 

Vēstuli saņēma arī abu lielāko slimnīcu valdes priekšsēdētāji, jo ir daudz lietu, ko slimnīca var sakārtot bez īpašas norādes no augšas. Gan kukuļu jeb pateicību iznīdēšana, gan pacientu aptaujas ir iekšēji risināmas lietas.

LTV Ziņu dienests dodas iesniegt vēstuli Austrumu slimnīcas vadībai

Tā kā darāmā daudz, termiņu atbildei žurnālisti devuši līdz 4. martam.
 
"Šobrīd ir tā, ka mēs - žurnālisti savu darbu esam izdarījuši. Mēs esam iesnieguši punktus, mēs esam patiesībā politiķiem un valsts pārvaldei nolikuši uz paplātes to, kas viņiem ir jāizdara. Un tas, ko mēs sagaidām, ir nevis tikai, ka viņi mums atrakstīs vēstulītes – mēs to apsolām kaut kad izdarīt. Bet mēs sagaidām arī rīcību. Un mums ir ļoti lielas iespējas pie šī jautājuma atgriezties pēc pusgada, paskatīties, kas ir noticis, kas ir mainījies. Šoreiz ar solījumiem vien nepietiks!" sacīja projekta "Diagnoze – vēzis" vadītājs Guntis Bojārs.

Projekta "Diagnoze – vēzis" ieteikumi:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt